Prijava

koja ste govna lolo

Zavisi sta oces ali je uglavnom jeftinije od 10 k
Sad to pravi i kurta i murta a ti to neces puno koristiti

Ma.znam, pravicu jedan dva noza mesecno, malo neka sranja da rezbarim drvo da smirujem.zivce I tako...neko sam zamisljao da to sve kosta mnogo vise

Za to će ti trebati i brener, ali ne onaj sa pijace na plin, on razvija temperaturu nešto oko 500 stepeni, taman da istopiš olovo za pecanje od klemi iz starih akumulatora hahah... nego bolji koji miksuje kiseonik i gas, on je ubica... da isečeš čelik, zagreješ komad kad hoćeš da ga kuješ... treba ti stono tocilo s elektromotorom i dijamantski kamen za njega, da ga naoštriš da može i Bata Živojinović da se brije s njim pre okršaja s mrskim okupatorom... za ručno rezbarenje drveta imaš da kupiš komplete... a za kožu ti trebaju makaze i singerica, al to hahah bolje naruči kod krojača da ti odradi futrolu, odneseš mu nož, on mu uzme dimenzije i odradi ti to kako hoćeš bukvalno... bojadžije rade bojenje te kože posle itd...

Sa kožom sam probao jednom, uhvatio sam beloušku zmiju, odrao je i reko da napravim kaiš za sat al kurac... samo sam je utrljao solju i ostavio da se suši al nije to to... ljuštila se posle malo i bila meka, mora da ide na maceraciju u neke spec hemikalije da bi bilo to kako treba i da bi trajalo..

Brener mislis za termicku obradu metala, tipa kad napravim noz pa da ga okalim ili ono bas da se kuje metal?

Jel moze ona modelarska testera da sece I metal ako se promeni testerica ili je samo.za drvo?

Preslaba ti je ona za čelik, Pez... da, brener sa dve slavine na kojima podešavaš plini kiseonik, samo on može da postigne tu temperaturu jer kad plin sagoreva sa čistim kiseonikom, sagoreva sa 100% efikasnosti, nego kad gori sa običnim vazduhom... i za kaljenje, i za sve... tu recimo, ako hoćeš da ima onu crnkastu mat boju ko pištolj, kališ u ulju, a ne u vodi..

a kod aparata za varenje, koja je razlika kad je aparat
- elektrolucni
- Co2
- inverter
?

Različiti tipovi varenja. Elektrodom, gas i žica itd

Tebi je isti kurac ne trpi ti var teret ni pritisak nož je jebeni mož čime oćeš kupi šta je najeftinije

Braćo po embeddedu, koliko ste java skript developera išutali u poslednje vreme?

Pa to zavisi od testere ugrađene, ne od mašine brato moj. Ali većinom na tako jeftino ide bimetalna testera, ona je univerzalna za sve, metal, drvo, plastika...

E sad zavisi sa kakvim metalima hoćeš da radiš, tada mijenjaš testere, imaš karbidne, karbonske, bimetal, u zavisnosti od tvrdoće čelika koji režeš, pun profil, obojeni metal, liveni čelik, kratka strugotina, duga strugotina itd. al bimetalne za tvoju svrhu tu rade posao bez problema, smatraju se univerzalnim igračima.

ma za nista specijalno....tipa da isecem sto preciznije oblik noza iz nekog komada metala....kakvog god...da bude sto preciznije obliku noza da ne moram da turpijam 200 godina

sovom prvom isecem sto pribliznije oblik, onda ostatak izbrusim na ovome i to je to
https://www.kupujemprodajem.com/Alati-i-oru-a/Stolarski/Kombinovana-tracna-brusilica-375w-TC-US-400-GARANCIJA-64690088-oglas.htm

al mogu da zamislim kolko to jede onda ove brusne trake

Ma ne jede toliko, ipak obrađuješ nekaljen čelik, a plus što vjerovatno nećeš uvijek raditi sa san mai i sandvik čelikom već u većini sa 440a i s30v.

Đed mi je bio kovač i radio te noževe tako, nije da znam sad ludilo neko i ne bih znao napraviti nož sigurno al za osnovno sam upoznat.

hahah znam da su san mai i 440a i s30v i tdi56 itd itd vrste celika, al bukvalno kao da mi pricas o doti i lol-u haha

ja znam isto u teoriji kako napraviti noz, i gledo sam dosta puta i uzivo kad prave, al sam probao samo jednom, sve rucno bez alata samo s turpijom pa sam se smorio ko jazavac