Prijava

Ja mislim u muškom. Milan Vukajlija. :)

I ja tako mislim. Ali mnogi govore u zenskom rodu. Hvala! :-)

Zensko!? Mala Vukajljija, jednoga dana, za mnogo, mnogo godina, zivece - baka Vuka.

e imate ovde jednog strucnjaka za knjizevnost i gramatiku,tj. mene ,pa pitajte slobodno sta ne znate,xe.A na pitanje za Vukajliju i njen rod treba da odgovori onaj koji je dao ime sajtu.Ako je rec izvedena od Vujaklija a pri tom se odnosi na Milana,onda je muskog roda.Ako pak neko kaze da je Vukajlija mladja sestra Vujaklije ,onda je zenskog roda,xe

Dobro stručnjače ,xe.
Ako nam nešto nije jasno ,pitaćemo tebe ,xe.

Za početak mi nije jasno zašto počinješ rečenicu malim slovom a ne završavaš je tačkom?
To je po nekoj novoj reformi gramatike?

Strucnjak za gramatiku? Sudeci po tvom postu cini mi se da si jos u predskolskom te gramaticke skole.

neosnovane uvrede hrabrih moderatora

Ja nikog nisam vređao, samo sam pitao da li je to sa počinjanjem rečenice malim slovom i završavanje rečenice bez tačke, a sa interjekcijom "xe" na kraju rečenice, po nekoj novoj reformi gramatike?

Pitanje je bilo upućeno članu koji se deklarisao kao stručnjak za gramatiku i ponudio nam sam svoju pomoć u tom pravcu.
Zaista nema veze sa nečijom hrabrošću ili uvredom...to je samo bilo pitanje o novim reformama u gramatici.

@sevast: Kao što sam ti rekao i na četu: "uvreda" je suviše teška reč.

Iskuliraj, brate, samo smo se zezali.

ja jedini ovde kuliram i ne donosim prerane zakljuchke

sevast,prepricaj mi "Antigonu":)(a moze i "Ep o Gilgamesu"):D:D:D,i reci ako nesto treba:)

nina, to znam i ja.. xD

cool:),mozes i ti,nemam nista protiv:)

sevasti, piše li se u pravu ili upravu? Nisam te moga' navatat' na čet pa evo ođe mi to pojasni.

"у праву", пошто није никаква "управа" у питању.

Нина, погледај ова два сајта, можда ти буду од користи (мада те молим да ипак нађеш времена и прочиташ све лектире, ПЛИИИЗЗЗЗ :))))

http://www.maturski.com/citaonica/58-ukratko-prepricane-lektire.html
http://x10portal.atspace.com/lektire.htm

jbt,ne da sam citao lektire nego sam stizao i druge stvari da citaaaaaam