Prijava

Truće, nije ovo tema o bureku, nećeš nas nasamariti.

pa kriticari ti valjda, nisam bas upoznat sa radom rottena

pa valjda za kuma ne moram da se pravdam, samo uvodna scena je obezbedila desetku tu... skoro svi vremenom spoznaju vrednost kuma, neko u mladim, neko u poznim godinama, nekome je potrebno da ga zivot malo izbrusi, nego misli da je shvatio(uglavnom glave koje stavljaju vita za profilne, avatare itd. ne znam da li je slucajnost), a nazalost postoje i oni koje to zadovoljstvo za zivota nemaju..
dragi prijatelji nastavite da gledate kuma bar na 2-3 godine i mozda cete jednoga dana shvatiti o cemu pricam

прове, ја сам драјв гледао у сава центру. тад ми је био најбољи филм од 15-ак које сам одгледао на фесту. после ме мало прошло, али и даље држим да је одличан филм. кад прочитам да га је неко ко се разуме похвалио, јако сам срећан. зато и питам.

ЈА могу да кажем шта ја видим у Куму, али би то опет био ТЛДР пост лоло, а за то тренутно немам превише времена. И да, узгред, волео бих да чујем Арминово мишљење. Али, да, слажем се да је Кум одличан филм.

na arminovom grobu će jednog dana pisati "on i dalje gleda kuma"

ako mislis za kuma-tesko, ne volim ja previse to, mogu dati komentar za odredjenu scenu ili detalj... pisao sam i negde da mi je prilicno tesko da recima prenesem svoja razmisljanja i kada uspem nekako nije to bas ono sto sam zeleo, neko mi rece da treba vise da citam da prosirim svoj recnik, ali nije zbog toga... bar ja mislim :/

ma pogledam jednom godisnje prvi i drugi deo

и колико си пута одгледао?

pisao sam i negde da mi je prilicno tesko da recima prenesem svoja razmisljanja i kada uspem nekako nije to bas ono sto sam zeleo, neko mi rece da treba vise da citam da prosirim svoj recnik, ali nije zbog toga...

није до тога, брт, сигурно.

mislim da nam armin prodaje pricu "ja sam klinac objasnite mi verujuci da ce sad proviron i reme prosuti 5942 reci o kumu i pritom mu objasniti zasto je citanje vazno za oblikovanje misli... e pa nece moci!

primetio sam da proviron stalkuje pojedine clanove foruma i lepi postove sa uzvicnicima na kraju da bi pomislili da smo ga pridobili a ustvari on je ironican u tim izjavama kao haha, dobar! ma pusi kurac mislim se u sebi

Sto se tice kuma cista propaganda primitivizma! Nabacana sustina bez forme a pogotov umetnickog izraza. Za 5h bi i klosar klosarski sa ulice rekao dosta pametnog. Ali treba to ukalupiti sto nisma siguran da je kopola uradio sa kumom. Nemozes dati 10ku nakon ovoga sto sam izjavio. Cak dovodim u pitanje i minucioznost navodnu. Na kraju krajeva koja je uopste vrednost kuma-samo sto je na tacni plasirao zabarski zivot a to mozes i sam nauciti ako odes da pricas sa nekim zabarom bivsim kriminalcem.

Ма јок бре Србендо, Пров има унутрашњи сукоб, као Хал у Одисеји. С једне стране, импонује му и жели да буде хипстер који гледа уметничке филмове и то му буџи самопоуздање (ха багро не знате ви шта је права ствар), а другим делом свог бића хоће да буде мејнстрим критичар типа Иберт и да га људи воршипују због тога.

Само чекам дан када ће ускочити на "Дакле, филмови" с машинком и виртуално нас све побити. :(

ocigledno ne razumete o cemu pricam, mada je mozda bas do problema koji sam naveo gore, zbog problema ne mogu ni da opisem problem i to je ok

ako bih morao da se odlucim za ocenu, ovako nepripremljen dao bih neku 84,7/100
kadrovi po meni nisu izgradili dovoljno jaku atmosferu. evidentno je da kumu manjka profesionalne rezije. dosadan je realno

slazem se reme evidentno je da je na ivici zivaca prov

Sa gledišta apsolutnog baronizma i romantizma, za neke filmove i njihove aktere kako po stilu kako po ekspresijama koje izražavaju, moram reći da sam fan ekspresionizma. Individualizam koji preovladava u određenim glumcima, njihova volja sopstvenog uma da uzmu stvari u svoje svevišnje ruke i odluče određene antologijske prelaze u filmovima, dodajući tako romantizam na drugi nivo mi odaje utisak ekspresno liberalnog puta koji naglašava strast i individualni baronizam.
Moja ukupna ocjena za sve filmove svijeta je 7655,23/10000

Po meni, makar u larpurlartistickim kompozicijama,vaznije je naglasiti idiosinkraticnost i psihologiju likova ukljucujuci i unutrasnje tokove (i poimanja) transcendencije nego asekurirati simulakrum napetih inteligentnih dijaloga i prenatrpanih sekvenci sto u vecini slucajeva rezultuje monotonom, utabanom i vec toliko puta vidjenom atmosferom. 7,5/10 od mene

Da li je moguće da ljudi moraju da pogledaju šurnjajest kritika i ocena na IMDB-u, Rotenu i ko zna kojim još kurčevim sajtovima da bi seli i pogledali neki film. Koga boli kurac šta neki lik u virtuelnom svetu iskenja za neki film. Valjda je poenta da pogledaš film i ako ga već ocenjuješ, to učiniš na osnovu sosptvenog utiska o radnju, glumi, atmosferi, dijalozima i svemu ostalom, a ne da te nesvesno povuče ocena nekog kritičara ili gomile ljudi koji ocenjuju na Rotenu ili IMDB-u.