Prijava

paklena pomorandza je sranje licno tebi, sto normalno ne znaci da je to sranje film..

objektivnost ocito nista ne znaci

шта да гледам сад

film za gledanje

Dobra fora ovo suggest movie

Ledolomac - Snowpiercer
http://i.imgur.com/QDYH4Ch.png
Postapokaliptični scifi. Glavna originalnost je što se sve odvija u - vozu. Planeta je smrznuta i preživeli su jedino putnici velikog voza. Ima zanimljivih delova i puno akcije, kapiram da su mogli i Sigala da ubace :D
Ocena 6,11.

Ovu komediju gledam naredno:SuperTroopers

Kako su samo oni zivi?

Pa kao to je neki specijalni voz koji ima dobru izolaciju i neki reaktor dobar i kad je to naglo zahlađenje krenulo, onda su uspeli neki da obezbede mesto u vozu.
Glavna stvar je da vozom vlada opak klasni sistem, a sve to treba održavati, pa nema mesta za prenaseljenost.
Ništa što sekira i kalaš ne može da reguliše. ^_^

Snoupirser nije sajfaj film, ako ga tako posmatraš onda je besmislen.

Na imdb je kategorisan kao scifi, ima "advanced" tehnologija za pogon, proizvodnju hrane itd, tako da je definitivno sci-fi. Doduše, to nije toliko ključno za film.
Ne znam šta hoćete od filma da bi bio sci-fi: da mu Hoking bude scenarista? Da ima formula u filmu?

Kaunte pitam te zato što ću vrv da gledam, još neko mi je to preporučío.

Pa eto: priča može da prođe, ima puno akcije i tako. Kraj mi je bio onako, nije mi se baš dopao, kao da ni oni nisu bili sigurni kako će da završe.

Je li ko gledao Automata?

Ledolomac je retko govno. Nema ama baš ništa vredno gledanja osim možda šarenila i te tanke antiutopijske forice. Doduše, ima desetak dobrih scena, ali to se moglo sabiti na jućub klip i odgledati za sedam i po minuta. Nova verzija nindža kornjača je bolji film od toga, čak je i tv dnevnik sa Vučićevim planom za budućnost mnogo jači sajfaj od ledolomca.

Odličan film za zaspati bez griže savesti.

Pa sta me kolebate sad

Pa ako ćeš neke poruke, smisao života, psiho-munje, brat Strugacki kupa se i to, onda nemoj.
Ali, ako hoćeš drži-vodu priču, puno krljanja i ako imaš 2 sata na raspolaganju, udri

Rekli su o filmu:
reme: amorfna besmisao upakovana u prevozno sredstvo šinskog tipa
apofis: jedno kategoričko njet
proviron: +1
kole mamci: taj je voz poludeo skroz

Ma ta priča ne drži ni vodu, to je samo dva sata žvake za oči i uopšte se ne radi o smislu života, nekoj poruci ili psiho munjama. Jednostavno film može da ti pruži zadovoljstvo samo ako ga gledaš navaren.

Ali, ako želiš da ga gledaš ti ga gledaj, jebeš moju priču, možda ti se i dopadne.

Snoupirser je fenomenalan film, samo kada kažeš sajfaj, 9/10 ljudi pita a kako, zašto voz i sl. To futurističko okruženje je tu čisto kao scenografija. Sve je to planirano da ima preneseno značenje a ne da bude fizički logično i zabavno. Prosto film se neće svideti prosečnom sajfaj/akcija fanu i to sam samo hteo da kažem, da ne očekuju ljudi džadž dreda ili šta god.

Meni se taj film sa šinskim prevoznim sredstvom dopao. Nije klasičan SF, ali mi je ok držao pažnju. Uostalom voz kao voz (makar sam ja tako shvatio) je skoro metafora društva sa tim nekim kastama, pošto su najveći bednici gurnuti u poslednjih par vagona, dok kako ideš ka lokomotivi tako su sve veće budže.