Prijava

Невезано за песму, научи ове просте ритмове.

Прво "двојка" (такт: 2/4) - / ун-ца / ун-ца / ун-ца / ун-ца / (равномерно надоле-нагоре).
Па онда валцер (такт: 3/4) - /та_та-та / та_та-та / та_та-та / та_та-та / (све окидај надоле)

Мале цртице ти значе да ту у контиутитету окидаш.

Хватај одмах баре-хватове, боље ћеш да разгибаш леву шаку.
За почетак покушавај да превлачиш прстима или трзалицом све жице, касније ћеш сам да развијеш осећај кад ћеш да удараш само бас-жице (то су ти ове металне на твојој гитари), а кад прве три (ове најлонске).

Зајебевам се. Ниси написао који жанр музике свирате.
Не знам какав глас има певачица, али првао што ми пада на памет су неке песме од Октобра 1864 или Неверних беба.

Певаљка је алт, али јој леже и неке више песме. Жанр- рок, поп, блуз, фанк, угл. све сем народњака. Неверне Бебе и Октобар су добри предлози, али имамо већ нпр. Нађи ме, Црни плес... Сипај још!

Заборавио си од Октобра 1864 песму "Сам".

Ево још неколико предлога:

Јосипа Лисац - Гдје Дунав љуби небо
Тања Бањанин - Ја чиним све
Тања Јовићевић - Јутро
Маја Марковић - Наша љубав (или ово)

Ја сам пробрао неке женске песме. Је л' пева још неко до вас осим те девојке?

Сви сем кахонисте. Радимо нпр. Hit the road Jack заједно са њом. Хвала ти, добри су сви ови предлози.

[F] Новый-новый-новый-новый [d] гоoooд, [B] в ново[C]годний вечер

thank me later

Može neko da mi preporuči neke žice za akustičnu?

Najjeftinije koje nađeš, a da su u hermetički zatvorenom pakovanju. xD

A i ja sam naš'o crkvu gde ću da se molim.

pa lepo ti kaze covek

Trebalo je bez smajlija da napišem

to mi nikad nece biti jasno, imas zice od 5fr i od 35. pa jebem mu mater, od cega su ove da budu 7x skuplje, dal su pozlacene, zica ko zica.

dodje mi da kupim te burzujske, samo da vidim mozda odjednom pocnem bolje da sviram sa njima :)

Ma nisu pare problem. Došlo vreme da menjam ove stare pa sam mislio da se posavetujem sa nekim u vezi novih. Hteo bih neke malo zvonkije da imaju jači zvuk.

stavi najlonske ako imas elektricnu daju fin klasican ton

Кад можеш да жваћеш чоколаду од 7 фр, можеш да купиш и жице од 35. лоло

А што се ових што оће да ували певачици да пева, може ово дузме https://www.youtube.com/watch?v=UgrBn072lMU

Najlonske na električnu? Baš si postao duhovit od kako su te razmodovali. :P

Ma, brate, nema neke mudrosti, sve će biti zvonke u odnosu na stare žice. Od kupovine skupih žica ti je mnogo bolja varijanta kupovina jeftinih, ali češće. Idealno bi bilo menjati žice na dve nedelje, al ko će to finansirati. Al već na mesec, mesec i po uzeti set od petsto-šesto dinara mislim da nije neki izdatak. edit: taman možeš da istestiraš par debljina i brendova

Elem, mislim da je zvonkost odlika isključivo svežih žica, tako da nećeš pogrešiti ni sa jednima, samo dok su sveže. Ako oćeš da zvučiš glasnije i punije, onda kupiš deblje, dvanaestice fazon.

Ma, brate, nema neke mudrosti, sve će biti zvonke u odnosu na stare žice. Od kupovine skupih žica ti je mnogo bolja varijanta kupovina jeftinih, ali češće. Idealno bi bilo menjati žice na dve nedelje, al ko će to finansirati. Al već na mesec, mesec i po uzeti set od petsto-šesto dinara mislim da nije neki izdatak. edit: taman možeš da istestiraš par debljina i brendova

Elem, mislim da je zvonkost odlika isključivo svežih žica, tako da nećeš pogrešiti ni sa jednima, samo dok su sveže. Ako oćeš da zvučiš glasnije i punije, onda kupiš deblje, dvanaestice fazon.

Menjam žice na dva, dva i po meseca, zavisi koliko često sviram i promenio sam nekoliko proizvođača ali nisam se zezao sa debljinom. Obično jedanaestice ili dvanaestice ali nikako da dobijem jači zvuk. Ne znam da li je do gitare ili jebem li ga...
Hvala u svakom slučaju.

@
Džonimir jesi siguran?

Ništa nije sigurno.