Prijava

Ја сам дефинисао Приједор као град у коме сам одрастао и који често посећујем, и то се базирајући на менталитет тамошњег становништва а не на економско/политички угао. Али ето ти га тај Приједор, са 70 000 душа други по величини у Српској је град који редовно остварује буџетски суфицит и који је више Србија (у пренесеном смислу) него Јагодина или Крушевац. Коме би из Србије сметало да се њеном уставноправном поретку придружи један богат град са великим економским потенцијалима? Заједно можемо бити само јачи.

Ситни лоповско/кумовско/буразеровски менталитет (како си га лепо описао, ја бих га означио као комуњарско/црногорско/интересџијски) нам је донела полувековна комунистичка утопија. Све се то да поправити и преправити, и нисмо забога ми једини који од тога болујемо.

Ја не говорим о заједници, нити било ко из РС мисли на заједницу. Ја мислим на уједињење, потпуно, неповратно, без аутономија и регионализација. Свестан сам да људи прво помисле на заједницу и да заједница има негативан призвук, ваљда због оне несрећне СЦГ, али не прича се о томе, јер то на крају крајева није ни оствариво, већ о потпуном присаједињењу како људи у Српској желе.

И у самом финишу си погрешио дебело, помињући опстајање унутар БиХ. Тзв. БиХ је наметнута, нежељена творевина, која постоји само у главама Муслимана и интересима Запада. Она се кад тад мора распасти, јер је неодржива, као и бивша Југославија, подељена по националним шавовима боље него јарцима и оградама. Са Муслиманима се не може живети, нема компромиса, немогућ је договор, суживот је излизана фраза, укратко: или они или ми.
'Борби овој краја бити неће, до истраге турске или наше.'

само за брата проку:

"Турци браћо, у кам ударило
шта ћемо ви крити у кучине,
Земља мала,одсвуд стијешњена,
с муком један у њој остат може
какве силе пут ње зијевају;
за двострукост ни мислит не треба!
Но примајте вјеру прађедовску,
да бранимо образ отаченства.
Ћуд лисичија не треба куријаку!
Сто јастребу оће наочали?
Но ломите мунар и џамију,
па бадњаке српске налагајте
и шарајте ускрсова јаја,
часне двојем постах да постите;
за остало како вам је драго!
Не шћесте ли послушат Батрића,
кунем ви се вјером Обилића
и оружијем,мојијем уздањем,
у крв ће нам вјере запливати,-
биће боља која не потоне! "

Гвозденовићу дечко, ти који си "пар пута био у РС" има нешто да говориш о њеној снази?!...ејјј ти знаш боље од људи који живе овдје...мсм какве глупости!...

Votafak? :)

Pa ne možeš gledat prosperitet u priči oko ujedinjenja. Bi li se odrekao južne Srbije ako će postat narodu bolje u beogradu?

Naravno da mogu da gledam tako.
Južna Srbija je deo moje države a RS nije.
To je kao da si mi rekao:
zašto si protiv da ti ugrade još jedno uvo jer to ne bi bilo funkcionalno,da li bi se odrekao jednog oka da imaš snažnije ruke?

Ne kažem,sigurno da ne moraš da gledaš priču o ujedinjenju kroz prosperitet i da ima ljudi koji to tako ne gledaju.
Zato postoji referendum.

Ja ne znam samo zasto se ovi iz Banja Luke ponasaju kao da RS postoji 300 godina?Brate,ne mozes etnicki ocistiti pola drzave i onda pricati kako cemo je dodati drzavi koja je to isto ciscenje podrzavala,omogucila,organizovala,itd.Necu sad da ulazim u neke price(jer znam da ce mi sad neko rec,a znas ti sta su bosnjaci i hrvati radili,itd)jer to nije poenta price.Poenta je da BiH jedva opstaje ovakva kakva jest,zbog lose ekonomije,a ne da se pretvorimo u dvije manje drzavice koje bi morale biti ovisne ekonomski od drugih drzava.Ja zivim u BiH,u Sarajevu,i jedino mi je u interesu da zivim ko covjek,da putujem,da vozim fin auto,zivim u finoj kuci,itd.A hocu li zivit u etnicki cistoj drzavi,boli me k*.Pogledaj ti nama ovdje price,ko da smo u 17. stoljecu,a hocemo neku Evropu i pm.Umjesto da gledamo kako cemo stvoriti neku jaku regiju,jer smo sami po sebi previse slabi,mi gledamo kako cemo se cijepat dalje.De bolan skontajte malo kako stvari idu historijski ovdje!Pa samo se cijepaj na manje i manje jedinice,najbolje nam je bilo pod Rimom...

Uglavnom,opustite se,nikakvog referenduma o optcjepljenju i pripajanju,ili ukidanju,nece i ne moze biti,jer dok Evropa ne kaze,mi ovdje mrdnut ne smijemo.A Evropi odgovara da smo mi ovdje ovakvi.Brate de da zivimo u miru ko ljudi a ne da se koljemo svako malo,gori smo od onih plemena po Africi...

Sto volim ove jednopostne registracije.

Protiv.
Šta god vi pričali, mi u RS i vi u Srbiji nismo isti narod.

Jes vala. Jedni su Srbi, a drugi su Srbi.

Хаха :)
То је тако само на папиру. :)

nemoj ti mislit da sam se ja registrovo da bi jedan post opalio(ili provociro)nego sam se prijavio kad sam vidio kakve gluposti pisete bolan.ja sam tu,i otvoren sam za svaku raspravu.

Ne možeš napisat RS genocidna tvorevina i reć nećemo o tome. Piši malo o tome, interesantno je. A dje su Srbi iz Sarajeva, Mostara, Tuzle.. Pa vi da ste imali jna na raspolaganju satrli bi nas. A šta vama muslimanima i hrvathma znači RS u bih. Ne možemo zajedno to je očito. Ovo je smiješna država.

Ma jok. Samo ti ozezi. Ja obozavam i prosvetitelje koje samo jedna tema zanima u zivotu, pa je nadju i tamo gde se najmanje ocekuje. Izvoli sa pisanijem, ovo je ipak humoristicki sajt, a i ja volim da se smejem.

veliki deng xiao ping (čovek koji je zaslužan što je kina danas ovo što jeste) je jednom na pitanje šta će biti sa tajvanom, da li će biti vraćen pod upravu kine, rekao: "tajvan će biti kineski. ako ne za 10 godina, onda za sto godina. ako ne za sto godina, onda za hiljadu godina. ali, biće." zahvaljujući ovakvom razmišljanju, kinezi su najstarija i najprosperitetnija nacija na planeti.

lično, ja sam skroz za to da se republika srbija i republika srpska spoje (sa sve kosovom). ali, opušteno i bez frke... imamo vremena, nigde ne žurimo... :)

edit: e, da, i još jedna stvar koju je deng xiao ping rekao: "nije važno koje je mačka boje, sve dok lovi miševe." nek shvati ko kako oće. :)

Plus za lemaju. Ovo neko napravio dupli nalog da nas loži

kako si odma pretpostavio da sam musliman ili hrvat?nisam.srbe iz sarajeva niko nije tjero,ja to znam.a muslimane i katolike iz rs jesu tjerali i to kako.a to sam spomeno jer znam da je odma prica,a sta je sa druge strane bilo.jest bilo sranja i zlocina sa svih strana,to ko god spori je idiot.ali ja koliko vidim,tema je rs ovdje,i zato sam poceo pisat o tome.i ti me pitas sta mi znaci rs.znaci mi 50% teritorije,resursa,ekonomije.bolan,bosna je mala i ovako,da se pocijepa na 2 dijela,oba bi bili ko cecenija siromasna.ti mislis rs ce se odvojit,onda ce jedno 15-20 godina prosperirat ekonomski,dok ne bude ko danska,e onda ce se prikljucit srbiji.prvo,kad se neka regija odvojila i prikljucila drugoj drzavi?drugo,kad se neka regija odvojila i napravila ekonomski bum?nikad brate,jer to tako ne ide.a sve dok ne skontas da nikom nece bit dobro na balkanu dok ne budemo jedni druge gurali i pomagali,nema nama nidje.jer ako smo razvijeni bosna,srbija,hrvatska,bice ilegalnih imigranata iz makedonije,kosova,albanije,itd.a kad svi budemo podjednako jaki,stabilni i razvijeni,tad ce standard bit dobar i svima ce nam bit dobro.eto,to je sta meni znaci ostanak rs u bih,bez 50% drzave nama spasa nema.
a sta tebi znaci pripajanje rs srbiji?

bolan,bosna je mala i ovako,da se pocijepa na 2 dijela,oba bi bili ko cecenija siromasna.

Pri raspadu bivse nam drzave se pevala druga pesma.

a sve dok ne skontas da nikom nece bit dobro na balkanu dok ne budemo jedni druge gurali i pomagali,nema nama nidje.jer ako smo razvijeni bosna,srbija,hrvatska,bice ilegalnih imigranata iz makedonije,kosova,albanije,itd.a kad svi budemo podjednako jaki,stabilni i razvijeni,tad ce standard bit dobar i svima ce nam bit dobro.

Ovo stoji.

"srbe iz sarajeva niko nije tjero,ja to znam.a muslimane i katolike iz rs jesu tjerali i to kako"

дупли налогу или провокатору како можеш тако лагати?!... имам доста другара који су протјерани из Сарајева,а моје комшије Муслимани и Хрвати су и дан данас овдје гдје су "их тјерали"...ма дај... тако да мојне ту балијску спику овдје продавати...

а чисто да цитирам, за све ове који `оће унитарну државу и нас у њој:

"Без момчади ове те су овђе
шест путах је јошт оволико дома;
њина сила, то је твоја сила.
Докле Турци све њих савладају
многе ће се буле оцрнити;
борби нашој краја бити неће
до истраге турске али наше... "

;)

Za nezavisnu Srpsku.Danas kad je MSP reko svoje o Kosmetu mislim da i narod u RSu ima pravo da kaže svoje.