ili ti 999.999,odnosno 9.99. Forma brojeva koji su najčešće upotrebljavani kao cena nekog proizvoda. Iako izaziva blagu nervozu kod nekih ljudi kada je vide, 90% penzionera pada na tu foru i misli da je taj artikal jeftiniji od ovog što košta 100.00din, jer vide dvocifren broj.
Ja: evo ti baba ono tvoje ovseno brašno za 101.60 dinara.
Baba: nikako sinak, idemo u onu drugu radnju gde košta 99.90 dinara, jeftinije je!
Procenat neizostavan u reklamama TOP SHOPA (ovo sh nije ono gejevsko), kojima proizvođač namamljuje naivne kupce da kupe njegov proizvod. Ovime želi da pokaže kako je proizvod veoma efikasan, ali nije savršen (nije 100%), čime se postiže efekat "ne lažemo" , i ima par stvari koje propušta ( superioran je i inferioran u isto vreme).
-Ovaj čistač na paru deluje i ubija 99.99% svetski poznatih bakterija.
-VAAAAU...moram ovo da kupim...
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.