За разлику од оговарања (који је у већини случајева бенигно, подједнако присутно и код мушкараца и жена, и увек подиже расположење), абровање је малициозна карактеристика перверзних мушкараца и неизживљених жена које, неслушајући једна другу, и не мислећи ни нашта на свету до на прву реч коју ће изоворити, черече пред собом неку трећу особу, која им је, ето, дошла под језик. Тај разговор се креће на веома ниском плану ковања трачева, сулудих неразумевања, прозирних алузија и остатака неизживљене еротике.
Прво дође оговарање, безумно, хистерично, опште и непрестано оговарање, у коме има у подједнаким дозама: злобе, зависти, рачуна, а нарочито НЕЗНАЊА! Жртва, у зависности од свог темперамента, се брани хладнокрвно или огорчено, али хајка не јењава, све док се гоњени, пре или после не замори, или неким својим непромишљеним поступком не потврди тачност бар једног од хиљаду грехова који му се приписују.
Тада долази прљање, па сумњичење, па суд, па осуда, а затим уклањање, и, убрзо потпун заборав.
После тога се цео оговарачко-убилачки арсенал окреће према новој жртви, и то тако као да је она прва и последња.
Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.
Status Magazin · April 2009.
da može čovek da snimi razgovor ekipe koja ga ogovara i abroviše...
dobra slika +