Krajnje jednostavan odgovor koji realno nije ni odgovor na tvoje pitanje. Služi kao pičkasta zamena umesto “ne znam (tačno)” ili da nekog skineš sa kurca. Zvuči pećinski.
- Izvinite, jel’ znate kad dolazi bus?
- Brzo…
______________
- E, šta si stavio u ovaj paprikaš?
- Puno stvari…
- De ne jebi me sa tim afričkim odgovorom, lepo te pitam…
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Vrlo dobra! +
Sto bas africki ocenjujem posle obrazlozenja
Zato što su u Africi (bar zapadnoj) ovakvi potpuno neinformativni odgovori norma. Ortak kaže da mu je trebalo vremena da se navikne na ovakve odgovore, jer realno apsolutno ništa ne funkcioniše po planu i da su ljudi navikli da im svako pitanje i odgovor ne znači ništa, nego puste nek’ ide život, pa šta i kad bude biće.
*dok je on bio tamo
Ok dao sam plus ovo mi je dosta interesantno iz komentara
Napisi nekudefku o frikanerima kao kolegama i poslodavcima kad uvatis druga
Овај појам заслужује темељнију обраду, а примери нису типични. ,,Брзо" је сасвим солидан одговор, нико и не очекује да му се каже тачно у секунду, а није ни могуће. Паприкаш, ђувеч и слична јела праве се од свега што нађеш. Ако је интересенту састав сумњив, кувар или не зна шта је погрешно ставио, или неће да призна за бљуваре.
Додајем и звездицу за успомену на мог брата:
(Звони телефон, мама се јавља и весело разговара једно пола сата).
Влада: - Ко је звао?
Мама: - Једна тетка.