Бежични "фиксни" телефон, до пре неколико година приступачан само реткима. У време када мобилни телефони нису били актуелни, право чудо технологије у односу на обичне телефоне и разлог за шепурење буржуја и гастарбајтера који су могли да га купе. Због свог домета од неколико десетина метара, било је могуће телефонирати из сваког дела авлије, па је по томе добио народско име. Некада статусни симбол домаћинства, данас, у ери мобилних телефона изгубио је свој престиж.
-Халоооо? Ево седим под ора', гледам како жена риља башту! .... донео ми бале из Немачке авлијара, сад не морам да трчим с пола авлије кад чујем телефон. Мора се модернизујемо, бре!
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Ma ne mere to bez kabla!
+
To!
Ngsle!
Plus, narafski.
Jooj, a mogao da hvata na oko 500 metara udaljenosti i više, ma milina.