
Ono čime nas čini kreativnost definicija koje ostavljamo na Vukajliji, jer i da umremo sutra (što je po najvećim pesimističkim shvatanjima, ipak, moguće), naš nalog ostaje, kao i sva (ne)kreativnost koja nas čini besmrtnima.
Uzgred, ako ste već malo više kreativni ili u zanosu, pustite Vukajliju, i potrudite se da tu vašu inspiraciju objavite negde, pa tek onda podelite sa nama, Vukajlijašima, i pozovite nas da skromno proslavimo sa par buradi piva i nečim na ražnju.
Ranije, u doba Spektruma i Komodora 64, nije bilo hard diskova i nisi mogao da snimiš poziciju u igrici pre nego što se uhvatiš u koštac sa zajebanom kraljicom na kraju nivoa, nego ako izgineš moraš sve ispočetka.
E, onda su bili takozvani poukovi koje ukucaš u igricu i dobiješ besmrtnost - tj. ne smanjuju ti se životi kad izgineš ili neranjivost - meci ti ne mogu ništa (kao da si jebeni Čak Noris u sprajtovima).
Разлог за умирање.
Да би постао бесмртан, прво мораш умрети. Као пример се може узети било који сликар, писац, композитор......
Gilgameš zna najbolje.
E da, i on je umro.
Ne postoji?!
Svi ćemo mi, akobogda, jednom umrijeti.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.