
Komentar na nešto što je već učinjeno i čemu više popravke nema. Analiza slučaja koji je već zatvoren, jedino što je preostalo je da se izvuče pouka. Mada, isti događaj može biti i različito posmatran, zavisno od iskustva onoga koji analizira.
Dijelimo ga na dvije usko povezane grupe:
1. Bi što bi. Sada se više ništa ne može učiniti. Samo treba prihvatiti činjenično stanje i nastaviti naprijed. Ništa čudno, bivalo je i ranije, a i biće ga još.
2. Bi što ne bi. Presedan je napravljen i referentna skala je upravo dobila nekoliko novih podeoka. Ništa više neće biti kao što je bilo.
- Opet si se zaglavio? Šta, zaključao si ključeve u autu? Pa koji ti je to put, majke ti?
- A što ću sad, bilo je što je bilo. Daj zovi onog majstora opet?
- Opet si se zaglavio? Šta, zaključao si se u autu, ključevi su ti ostali na haubi a brava neće da se otvori? Pa koliki kreten moraš da budeš da bi ti se to desilo?
- A što ću sad, bilo je što je bilo. Daj zovi onog majstora opet?
- Kako imaš obraza da tako okrojiš, da te ne kunem? Pa nijesi sam, majku mu!
- Bi što bi. Pokupi čaure, brate.
- Bi što ne bi, stoko jedna nevaspitana!
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Odlično ti ovo +++
napisao definiciju sa nekim izrazima a onda se sjetih da je bolje da ih mao doobjasnim, možda se ne govori svugdje tako. hvala :)
Odlična Pani ++
Fino objašnjenje.
Odlična!
hvala, kolege :)