Нема потребе водити расправу око метафизичке вредности и семантике ове синтагме која се противи свим законима физике и природе да је то једноставно брада. Битно је да ли је она: научничка, игуманска, професорска, уметничка, швалерска, чамотињска, ревулуционарска... да бисе знало с ким имаш посла.
Но, све би то било једноставно да не постоје друга страна медаље која оправдава сврху питања о семиотици браде. Јављају се масовне јединке које упражњавају поменуте трендове, без одређеног покрића па западају за око доконим бабама и радозналима, и опет враћају расправу на почетак, зашто брада?!
Младе наде пуштају чекињу када дође њихова ерективна фаза одласка на факултет, жељни да пре времена мењају свет све док не схвате да су обични лелемуди и оду под бријач као Циле из '' Варљивог лета''. Схвате да има још да гуле док не добију неко звање и онда су сви намирени. Уметници на неки начин спадају у ову врсту, њих нема потребе помињати они су доживотно на своју руку.
Када укапирају матори момци да не носе титулу швалера и да су далеко од Рудолфа Валентина, привати их нејебица они реше да пусте брадицу или неке брчиће, залижу се као Лусијо и то је то. Права брада срања из уџбеника.
Научничка, брада знања није толико распрострањена, јер нам фали научника као пара. Они се могу повезати са суицидни уметницима, јер су мало на своју руку. Густина њихове браде пореди се са количином мудрости и знања коју поседују, свака длака има своју тежину.
Није потребно улазити у даљу полемику око свештеничких четки, чамотињских, јер све је то учестало и видљиво и није битно да ли неко има већу браду од патријарха, али фрау Габријела, аброноша мора да зна, зашто?!
А: Хеј видела сам ти сина јуче, пустио је браду? Није је носио раније, отишао на факултет и променио се сав. Шта беше он студира?
Б: Књижевност. Јесте није раније имао браду, али то је само брада.
А: Ене, па не мислим ја ништа лоше. Него шта же он бити када то заврши?
Б: Професор.
А: А, професор, значи то је. Је ли то брада срања или брада звања?!
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Dobra, sviđa mi se naslov. +++
Lijepo rečeno!
Хвала људи.
После првог пасуса дадох плус!
ПППДП! :)
A brada znanja?
Ne pratim te paninaro, ne znam šta hoćeš da pitaš?
Vako, imaš bradu znanja (naučnička), zvanja (popovska) i sranja (ova moja). Jedna ti fali u definiciji. Da se razumijemo, fino napisano i zaslužuje plus, bolja je od postojeće definicije. Ali, bilo bi fino da uklopiš i ovu treću bradu jer bi to bio korak naprijed pošto je postojeća definicija takođe ne pominje.
Послушао сам критику и додао један уметак, видећемо да лиће пасовати на прави начин. Хвала Панинаро.
nije lošo
Baš tako, nije loše, uhvatio si me nespremnog bez parčeta papira i inspiracije.