Neizostavna pojava svakog dnevnika, vesti ili bilo kog vida informativnog programa gde se govori o ekonomskom stanju u zemlji, lopovluku bankarskog sistema ili korupcijskim i drugim malverzacijama.
Svesni toga da ovakvim informacijama narod pridaje najviše pažnje, po principu "ako ja nemam makar da vidim kako jebu one koji imaju, pa će mi biti lakše što nemam", ovakve reportaže iziskuju sijaset pripremnih radnji pre snimanja.
-"Poštovani gledaoci, sa nama je gospodin doktor ekonomskih nauka Života Radišić... Dobar dan, gospodine doktore ekonomskih nauka Radišiću, možemo li da čujemo Vaše mišljenje o fiktivnoj kupovnoj moći naroda uz pomoć dozvoljenih minusa gde bankarske kamate neretko idu i do 40 odsto na godišnjem nivou?"
-"Naravno... Uspostavljeno je prividno stanje po kojem narod..."
-"Samo trenutak... Milanče, skloni tu kameru odavde, šta snimaš ovde koji kurac, idi zamoli šaltersku službenicu da broji pare pred kamerom, ceo svežanj novčanica u apoenima ne većim od Vajferta... Mogu i manje, veće ne dolaze u obzir, ipak ovo radimo za narod, a njima je ta crvena nekako najprijemčivija. 'de ćeš ti s mikrofonom koji klinac, šta da radim onda ovde? Kamerman, obavezno da snimiš i ono kad provuku pare kroz onu mašinu za brojanje, na to svršavaju... Dakle prvo snimaš ono ručno brojanje, onda mašinu, ščuo? Izvinjavamo se, nastavite".
Kada pitate dva čoveka o nečemu, dobićete više od dva mišljenja. Na toj osnovi je stvoren Vukajlija. Rečnik slenga i idioma.
Kompjuterska Biblioteka · 7. Maj 2009.