Brzi voz izgleda isto kao i putnički voz, kreće se istom brzinom kao i putnički voz i sedišta mu nisu ništa udobnija nego u putničkom vozu. Razlika u ceni karte se pravda time što brzi voz, za razliku od putničkog voza, ne staje na svakoj stanici pa bi, u teoriji, trebalo brže da stignete na odredište ako putujete brzim vozom. U praksi, brzi voz iznenada stane negde gde nema ni stanice ni kuće na vidiku, samo jedna ovca koja vas tupo gledaa zvačući travu. I tako brzi voz stoji... i stoji... i stoji... a ovca pase ... i pase... i pase...
Putnik može tada od dosade pomisliti: "Kako je glupa ova ovca, samo stoji tu i pase".
Ovca tada može da pomisli: "Da, ali ja bar nisam platila da budem na ovoj livadi".
Композиција теретних вагона која експресном линијом превози драгоцени товар неискориштених прилика.
"Е мачко, овај, могли бисмо се ипак видети. Је л' још увек стоји онај позив на кафу код тебе?"
"Ц. Прош'о брзи воз. Ја се укрцала баш пре неки дан. Имам дечка а он има сопствену фирму за експорт-импорт. Ћао."
Najčešči uzrok lošeg raspoloženja ili umora.
Postoji i varijanta koja je mera za opičenost-lud ko da ga je opičio brzi voz.
Jooooj, kao da me je brzi voz pregazio!!
U srpskim železnicama , apstraktna imenica. Ne samo to, već potajno, način da nas ista podjebava tojest, što bi rekli jenglezi, troluje.
Lik1 i Lik2 gledaju red vožnje Beograd - Bar
Lik1: E, brate... piše ovde brzi... znači... neće biti mnogo nekih stanica između... stižemo na vreme...
Lik2 crkava od smeha
Lik1: Šta ti je?
Lik2: Phahahahahhaha.... brate... kako ti kažeš...
49 sati kasnije, negde na pola puta...
Lik2: Nosite se i vi i vaš raspored!!!
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.