
ЦИМАЊЕ {именица} ЦИМАТИ (СЕ); ИСЦИМАТИ {глагол} ЦИМАЧ {особа која цима} /глагол који означава неко нагло померање, НПР: цимнеш (повучеш) ланац да активираш звонце или цимаш (мрдаш) шипку лево-десно да би је извадила из земље/ 1. цимање је мало комплекснији израз, генерално означава радњу коју нека особа врши супротно својој вољи или јој та радња представља оптерећење или када има много радњи у низу које треба да обави. 2. са појавом мобилних телефона израз "цимни ме" добија на популарности и он не означава ништа негативно.
„Цимање ми је да идем чак тамо." - Не могу сада да идем тамо, превише је дуг пут (или имам сувише мало времена па би ми био напор то сада да урадим).
„Немој да ме цимаш више." - Престани да ми дајеш толико обавеза (или немој да ме гњавиш, досађујеш).
„Ала сам се исцимала данас у граду." - Данас сам ишла на неколико места по граду (и вероватно је била гужва).
„Како си успела да га исцимаш?" - Како си успела да га наговориш?
„Цимни ме на мобилни када дођеш кући." - Када дођеш кући позови ме на мобилни телефон.
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.