
Izreka čije značenje ljudi shvataju tek kada dobiju cimera.
On je obično najbolji prijatelj iz detinjstva , neko s kim smo provodili dosta vremena, ali nismo imali prilike da ga vidimo u normalnim , svakodnevnim aktivnostima.
Kada zajednički život počne nenaviknuti na njegovo stalno prisustvo uvidjamo sve one mane i loše sitnice koje ga krase. U početku gnev prema cimeru izazivaju svakodnevne situacije poput onih sa nepranjem sudova , flekanjem ringle , bacanjem smeća, pa pravljenjem poplave u WC-u .
Prelomni trenutak u suživotu sa cimerom je onaj kada počinje da vas nervira samo njegovo prisustvo , to što ne želi da vam oslobodi sobu na veče, to što spava po ceo dan... Ukoliko naučite da se ne obazirete na ove stvari suživot sa pomenutim cimerom vam je zagarantovan. Ipak u praksi je to retko i uz pozajmljivanje novca ovo je najlakši način da izgubite prijatelja.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Вала баш. Најбоље је живети с неким кога не знаш од пре.
Nisam imao takvo iskustvo ali verujem da je tako. +