Заједничко име за генерације рођене крајем осамдесетих ('87, '88 па и '89то), у времена када је настао горепоменути бренд.
Карактерише их слабо сећање кризе деведесетих. Свет око себе су скапирали у потпуности у време када је динар био марка, када је краткотрајно благостање пре бомбардовања владало овим просторима. Одрасли на киндер јајима и манчмелоуима, док су генерације пре и после њих јеле три милке за сто динара.
- Штас то наручила? Какав ладан нес? Шта не пијеш кафу као сав нормалан свет него те неке тробојне креатуре? То је неко смислио јер му досадно било.
- Драги, ипак сам ја Ципирипи генерација.
- А и то што кажеш.
Kad je pre nekoliko dana osvanuo naslov u dnevnim novinama „Željko Mitrović: Trovali su me“, na samoproklamovanom rečniku slenga vukajlija.com odgovorili su mu bez mnogo pijeteta: „Pa dobro, i ti si nas, i još to radiš“.
Ekonom:east Magazin · 03. Februar 2011.
Међу првим стварима којих се сећам да ме мајка слала у продавницу да купим леба и да ми динар, а кусур добијем пола марке... И обрнуто.
ovde ti baš matematika nije najbolja...koliko se sećam milke tri za sto su se upravo pojavile kada je ova generacija imala 4,5,6 godina...pre toga je sve bilo oriđiđi...
Dobra! +
Нато, под "Три Милке за Сто Динара" сам хтео да окарактеришем сву шкарт робу. Ако ме разумеш.
Gde ja da ne razumem?
:)