Заједничко име за генерације рођене крајем осамдесетих ('87, '88 па и '89то), у времена када је настао горепоменути бренд.
Карактерише их слабо сећање кризе деведесетих. Свет око себе су скапирали у потпуности у време када је динар био марка, када је краткотрајно благостање пре бомбардовања владало овим просторима. Одрасли на киндер јајима и манчмелоуима, док су генерације пре и после њих јеле три милке за сто динара.
- Штас то наручила? Какав ладан нес? Шта не пијеш кафу као сав нормалан свет него те неке тробојне креатуре? То је неко смислио јер му досадно било.
- Драги, ипак сам ја Ципирипи генерација.
- А и то што кажеш.
Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.
Status Magazin · April 2009.
Међу првим стварима којих се сећам да ме мајка слала у продавницу да купим леба и да ми динар, а кусур добијем пола марке... И обрнуто.
ovde ti baš matematika nije najbolja...koliko se sećam milke tri za sto su se upravo pojavile kada je ova generacija imala 4,5,6 godina...pre toga je sve bilo oriđiđi...
Dobra! +
Нато, под "Три Милке за Сто Динара" сам хтео да окарактеришем сву шкарт робу. Ако ме разумеш.
Gde ja da ne razumem?
:)