
Skapani kiseo kupus.
To jest: U kulinarskom i u dobrodomaćinskom kolokvijalnom govoru "cveće" je termin koji se upotrebljava za kiseo kupus kome je prošao rok trajanja, to jest za kupus koji se skapo i zbuđoso.
A s obzirom na to, koliko naša populacija voli dotični kiseo kupus, onda je sasvim razumljivo zašto je to cveće zla.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
i bodler ga je jeo.
Čitam, poznato mi nešto...a ne mogu da se setim ko bi mogao biti autor. To je zato što nisam baš često naletao na tvoje definicije u poslednje vreme.
Standardno dobro.
++
bodler je i bio inspirasn ovime :)
fala, frenki :) trudim se da održim nivo...nekako. Ako je i postojao .)
:)
Dobra, +
Dobra, grofe. A je l' taj narodni izraz možda potek'o od toga što kupus prve godine oformi pupoljak od listova koje mi inače jedemo, a tek druge cveta, a ti listovi propadnu? Čisto pitam pošto mi je baš zanimljiv izraz, a nisam ranije čula.
Zanimljiva opservacija :) Upravo je zbog toga. Izraz je fnomenalan.
Stvarno je zbog toga? Zaista nisam imala pojma, a izraz je stvarno odličan, već sam ga uvela u upotrebu! Hvala na odgovoru, moja ljubav prema botanici je neizmerna. :)