Ултимативно разговорно троструко одобравање које указује на то да се савршено слажемо са изговореним мишљењем или предлогом.
-(Девојка)-Значи... Видимо се сутра у девет, не мењамо време, ништа?
-(Дечко)-Да да да, наравно, апсолутно, сутра у девет (јеа, посрећило ми се!)
Изговорено иронично-подјебавачким тоном ставља до знања саговорнику да те заб*ље курац за његову причу, или да немаш појма о чему дотични прича.
Он: "Стараааа, знаш'и како је било добро прош'и петак. Нас тројица кумара, узели сАпаре у локал. Прво се наручује брод, са Смирнофом, бестебе. То нас не одради. Морали смо да пређемо на нешто јаче, те ми овај кумара наручи боцу Џека. Пописмо је ту за по' сата у вр' главе, и таче нас ту мало, среће ми. Онда, да засладимо, наручим ја боцу Јегера, а знаш'и како нас рибе гледају за то вријеме стараааа, пуцају. И кад сам ти се ту патосира', узмем да мувам ја ону једину што нас није гледала, кунем ти се. И послије 15 минута приче неке тешке, збарим ти ја њу стара. Сви веле да је предобра, ето не мораш мени вјероват."
Ја: "Да, да, да..."
------------------------------------------------------------------
Професорица: "...Рекомбинантним или пострепликационим механизмом надокнађује се сегмент који је грешком изгубљен или прескочен у процесу репликације. СОС систем индукује приближно 15 гена који у случају опсежнијих оштећења имају задатак да уклоне оштећени дио, попут ендонуклеазе-ДНазе, и замијене га ланцем ДНК. Је ли јасно?"
Аудиторијум: "Да, да, да..."
Pričo'-ne pričo' isto ti se 'vata : ne slušam te.
Rečenica koju upotrebljavaju osobe smorene nečijom pričom. Ovaj odgovor ima potrebnu oštrinu, jačinu, decidnost, da nagovesti sagovorniku da vas njegova priča smara, iako je on upotrebio veliku "Rečitost". Stalnim ponavljanjem ove rečenice, kod sagovornika sa budi neki osećaj, koji mu govori da je dosta bilo priče, koja je malo je reći banalna i trivijalna. Smarač(sagovornik) iznenađen vašom, nezainteresovanošću, popušta, iako je mislio da su sve vaše sive ćelije, bile usmerene ka njegovor priči.........
A:"I tako ti ja odem na utakmicu, uslovi su bili loši znaš, a ja mlad, laik takoreći, al sam branio ko' zmaj".
Ba:"da,da,da".....
A:" Ide ekipa u kontranapad, idu dva na jedan sa mnom, jedan šutira, i pazi sad, krene da doda loptu drugome, ja uklizam, i izbacim u aut".
B:"da,da,da".....
A:"A ja sam tad imao, pa otprilike, četrdeset, a ovi su bili tako ko' ti"...... (15)
B:" da,da,da"...
A:" I tako....","dobro, ništa odoh ja, ćao".
B:"Ajde ćao".
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.