
Ултимативан начин наручивања у кафани, ресторану, кафићу или било гдје на свијету, у случају када је то што наручиш ''регулисано'' од стране неког ко је ту присутан.
Познато је, у Срба, да се на славама не штеди, да се у данашње вријеме дижу кредити, да би све било ''богоугодно'', односно, да би братија, кумови и пријатељи имали што више да ''протуре кроз гузицу''. Управо због те чињенице, да се домаћин не би увриједио, на славама се наручује као да је посљедње у животу.
Конобар: Шта ћете попити?
Ја: Дај ми један Лав.
Конобар: Не заборавите, вечерас је уважени господин Ђорђе дипломирао и рекао ми да све стављам на његов рачун.
Ја: Е ако је тако, ја ћу све редно- Чорбу, месо да буде вруће, од бута и нешто за дезерт. И донеси винску карту.
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.