
Ono što se u poslednje vreme sve manje praktikuje. Ranije se znalo: kad upoznaš devojku u gradu, pričate celo veče, zezate se, igrate, pijete i na kraju razmenite brojeve. Danas je drugačije, devojka će ti verovatno dati fejs, a realno koji će ti đavo kad tamo ima već 1200 prijatelja. Broj je broj. Ovako te izjednačava sa hiljadu frendova kojima nije videla nikad oči.
- Ej stvarno ne mogu da ti dam broj, ne dajem nikome iz principa, nađi me na fejsu.
- Ma nemam ti ja to, daj mi broj ako želiš, upoznala si me, svideo sam ti se, zezamo se celo veče, ako hoćeš da se opet vidimo daćeš mi broj, nemam živaca da te jurim po fejsu i da gatam kad si onlajn.
- Sviđaš mi se naravno, dogovorićemo se preko fejsa kad da se vidimo. Ipak davanje broja je preveliko otkrivanje neke privatnosti a ja to ne želim.
- Čekaj, ako sam te dobro razumeo, dala si mi ime i prezime, videću sve tvoje i slike tvoje familije na fejsu, sve podatke, mešaš mi dupetom celu noć i gurnula si mi jezik do krajnika ali je davanje broja telefona problem???
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Istina. Gore nego i Šiparica
A još bolja verzija je "Ne mogu da ti dam broj ali Imam profil na Vukajliji, pa me nađi"
+
+
Do jaja+