Logika koja ne samo što zasmejava odrasle, već ih tera i da se zamisle. Ništa manje savršena od logike kojom se vode odrasli, ali se, iz nekog razloga, smatra primitivnom i neretko biva potcenjena.
D: „Profesorka, mnogo težak ovaj engleski. Kako se piše ovako, a čita se onako? Kako su oni to izmislili?“
I: „Uuu, pa nije to ništa, ovaj moderni engleski je još i lak. Staroengleski, koji se govorio pre deset vekova, bio bi mnogo teži za vas.“
D: „A, je l’ znate vi taj staroengleski?“
I: „Učila sam ga na fakultetu, ali sam ga zaboravila.“
D: „Uuu, profesorka, ko bi rek’o da vi imate deset vekova, kekekeke!“
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Najjace je: "Kako su oni to izmislili?"
+
Kekeke +
Znao sam da si starija od mene
Mukice :D +
Po naslovu sam znao da si ti. :)
Matora koka :-)
Pluščina
Realno, engleski jezik uopšte nije lak, nego je svuda unaokolo zbog što su se kolonijalna gomna raširila, pa je kao poznat
grešiš Grofe, engleski je boza od jezika, za osnovni nivo znanja je dovoljno mesečak dana učenja - to o čemu ti pišeš je veoma visok nivo poznavanja jezika, a ispod nivoa fakulteta uopšte ti nije potrebno
Meni su brojevi u francuskom cist kretenizam. Cetiridvadesetsedamnaest. Katrvontdisset.
Osnovna komunikacija, ok.
Ali pisanje, more Vuk je opravio naš jezik ljucki