
Хумано самоповређивање и угрожавање сопственог здравља на друштвено прихватљив начин. Представља негацију разноврсне исхране и подразумева да се из јеловника избаце поједине намирнице (најчешће масти и прости угљени хидрати) да би се изазвале одређене реакције у организму. Заправо, једина реакција коју можете изазвати после дуготрајне примене дијете је освета сопственог тела која се може манифестовати разним обољењима, малаксалошћу, успоравањем метаболизма, убрзаним старењем и сл.
Али опет, дијете су популарне зато што релативно брзо доводе до жељеног резултата занемарујући дугорочне последице и што људима на систематичан и јасан начин говоре шта смеју а шта не смеју да једу. Употерба мозга је сведена на минимум јер увек је лакше механички примењивати дати "рецепт" него бити умерен и стално балансирати, комбиновати и усклађивати исхрану према потребама (нису исте потребе тела ако се цео дан излежавате и ако сте управо истрчали полумаратон).
Поред тога, дијете увек доводе и до психичког бола изазваног одрицањем од разних ситних задовољстава које живот значе који на крају постане неиздржив што значи и крај дијете, разочарење у себе, повратак старих навика и, наравно, килограма. Здрава исхрана није неки краткорочни третман који се користи пре одласка на море или пре куповине нових панталона већ НАЧИН РАЗМИШЉАЊА који треба примењивати од сада па до краја живота.
Као да слушате музику са искљученим басовима већ само са средњим и високим тоновима. Звучи неприродно.
Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.
Status Magazin · April 2009.