Prijava
  1.    

    Do panja

    Po narodnom verovanju, lokacija kusura posečenog stabla u šumi dokle treba da stići da bi se barem privremeno, ako ne već trajno, ogluvelo. Legenda kaže, da je jedan čobanin, ne znajući za to predanje naših starih, slučajno pored tog panja prošao...i ogluveo.
    Razočaran svojim neznanjem ali nepokolebljiv u svojoj nameri da i drugima napakosti i tako svoju muku na najgori mogući način sa drugima podeli, golim rukama izčupao je "prokleti" panj iz šume i doneo ga na trg obližnje varošice i postavio ga tik uz ulaz u crkvu. Strpljivo je čekao ne bi li još nekog zadesila ta nesrećna kob.
    Prolazili su sati, dani... ali ni govorao o tome da je neko ogluveo. Deca su se pentrala po panju, stariji se na njemu odmarali. Panj je doslovno "pustio korenje".
    Dva stoleća kasnije, potomak onog istog čobanina sa početka priče pazario je Maršalovo pojačalo i Pionirove zvučnike i tako ponovo oživeo legendu, doduše u svom komšiluku, koja je svakodnevno odzvanjala u glavama, a još više u ušima njegovih komšija.
    Mit je postao realnost.

    Matori mojne samo do panja!

  2.    

    Do panja

    Panj je deo stabla drveta iznad zemlje isečen kao šnit i valjkastog je oblika.
    Panj je preteča tronožca, može se i danas videti po etno kafanama, kao i u skoro svakom gazdinstvu. Osim za sedenje služi i za mnoge druge stvari između kojih su cepanje drva kao i egzekucija pernate živine, po kome je izraz do panja i nosi svoj naziv koji predstavlja do kraja, nema dalje..

    Šta si pojačao ko mentol do panja jer vidiš da ti probijaju basevi!

  3.    

    Do panja

    Univerzalna i krajnja granica neke radnje.

    Pojačaj taj radio do panja nek crknu komšije.
    ----------------------------------------------------------
    Au ala sam isekao ovaj nokat do panja.
    ----------------------------------------------------------
    Ortak juče sam imao odnos sa onom malom,cepio sam joj do panja.
    -----------------------------------------------------------------------------------