Redar koji dugo traje.
Dobri redari su najčešće tromi i izgubljeni, tako da ne uspevaju da ispune svoje dužnosti i zato bivaju upisani za još jednu ili više nedelja po kazni. Neko bi rekao da oni nisu dobri, ali što su duže redari, manje đaka dolazi na red da primi dosadne obaveze poput upisivanja odsutnih i brisanja table.
Ukoliko redar revnosno ispunjava svoje obaveze, njegov radni vek se može produžiti sabotažom. Najčešće sabotaže su umazivanje sunđera u razvodnjenu prašinu od krede, sakrivanje profesorske stolice i/ili sakrivanje sunđera.
Primena sabotaže u ovakvim situacijama je vrlo diskutabilna sa stanovišta etike, ali treba imati na umu da vežba vodi ka savršenstvu.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Увек сам желео да неко буде доживотни редар, а да то нисам ја.
Naravno, zato je trebalo sabotirati one koji su dosli na red :)