
Мед је немогуће правилно додати у чај, од када је наука доказала постојање нуспојава приликом употребе било које врсте кашичице:
• Метална – у додиру са металом долази до хемијских реакција које меду одузимају значајна љековита својства
• Пластична – од топлоте чаја постоји ризик од ослобађања отровних материја из пластике за које се сумња да имају и канцерогено дејство
• Дрвена – због порозности и огреботина које на њој лако настају њеном употребом ризикујете и унос разних штетних бактерија у организам
Као једино рјешење намеће се одлазак у супермаркет, гдје по промо-цијени можете да набавите мед у оном малом капиталистичком паковању за једнократну употребу, па кад дођете кући, из тога истресите мед у чај и потом мјешајте средњим прстом до жељеног нивоа сласти.
Kad je pre nekoliko dana osvanuo naslov u dnevnim novinama „Željko Mitrović: Trovali su me“, na samoproklamovanom rečniku slenga vukajlija.com odgovorili su mu bez mnogo pijeteta: „Pa dobro, i ti si nas, i još to radiš“.
Ekonom:east Magazin · 03. Februar 2011.
+
Ne znam, ja u kafiću dobijem onu malu kutijicu na kojoj piše "Mediša", te surduknem ceo med u čaj.
Значи, или у кафић или у супермаркет..
уф уф уф задовољан сам, задовољан :Ф
+
HA!!! Smetnuo si sa uma keramičke, ili staklene kašičice :))) Kod njih je problem samo to što se lako lome.
Btw, med, a i ostali šećeri na temperaturi preko 50 Celzijusa ispuštaju hidroksimetilfurfural, koji je kancerogen, pa se med dodaje u prohlađen čaj.
Plus za defku, of course :)
Ма био сам ставио и стаклене, али сам избацио јер њих (а богами и керамичких) скоро да и нема у домаћинствима нас обичних смртника. :)
Ja slomio jednu pre neki dan.
hmmm...a da se prvo doda med plasticnom kasikom u praznu solju,zatim dodati prohladjen caj,a onda blagim kruznim njihanjem solje, kako se caj ne bi prolio,nastojimo da homogenizujemo njen sardrzaj..?
ili ne?
+ u svakom slucaju