
Иако је уврежено мишљење да се ради о човеку који ради у шуми, у новија времена израз је попримио ново значење. Тај радник из шуме који је стабло испочетка ''рокао'' секиром, решио је да модернизује свој рад и тако себи олакша живот, те му неко донесе ''жагу'' ручну тестеру из Француске. На крају се појавише ''Stihl'' тестере те је тај наш јунак из шуме добио моћ да обара много више стабала него што то могаше онај наш Мика са почетка приче.
Пошто свака напредна идеја носи са собом и девијације, тако нама моторка донесе много стабала за много мање времена, а момак из шуме вишак времена за свој лични изглед.
Како су године одмицале све је мање било рада у шуми, јер и они који су били за моторку нису више били заинтересовани, јер су очекивали неко радикално средство за још лакши рад у шуми, који још нико није направио...Ех кад би стабла сама падала.
Пресели се дрвосеча у град.
Остало знате.
- хомо тестерикус
- син Драган
- Милан Динчић Динча
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.