Eh..to je bio sok..a bio jeftin gotovo bagatela..za neke sitne pare kupiš pet,šest komada...odeš u granap da kupiš hljeb i mlijeko i obavezno njega..ili kad se sa društvom istrčiš i naigraš do iznemoglosti onda pravac po dvojni c. Nije tada bilo toliko coca-cola,pepsija,orandžina i ostalih kapitalističkih produkata..dvojni c je bio nekako dječiji,intetesantan u svom kao trokutastom pakovanju..pa slamka koju dobiješ na kasi..pa ako imaš šuplja usta i piješ pet,šest komada dnevno sav si narandžast..a najinteresantnije je bilo kad ga popiješ da puhneš na slamku u njega,spustiš na beton i najsnažnije što možeš udariš ga nogom..BUM...to je prvi prasak u životu koji si stvorio i najbezbrižniji..svi ostali praskovi će kasnije prouzrokovati posljedice....nema više dvojnog c..nema ga kao simbola djetinstva,mira,sitosti i bezbrižnosti..morao je nažalost ustupiti mjesto silnim zapadnoevropskim konkurentima..
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
+
bravo! +
+++ uh nostalgija nas dere i pere...
Ja sam ga okretala naopako i slamčicu snažno ubola u dno. Inače bih se sva zalila. Bio je gore nacrtan neki kružić u koji je kao trebalo ubosti slamčicu, ali meni to nije uspijevalo.
A kad ga pukneš na asfaltu, a u njemu ima još malo tekućine, ona poprska najbližeg, on krene da te juri, a ti se daš u bijeg... ah, to su bila vremena!
Baš tako. +
+ trip
To! Bravo!
+
Čekaj, bre, matori, pa ima dvojni ce u Rodi/Merkatoru. Eto ga đetinstvo, po ceni od 30-ak dinara, na trećoj polici, odmah posle kafe i piva
Joj bre,što sereš,odma me vrati u detinjstvo! Nema takvih stvari više! Mi smo bar imali detinjstvo Pluščina ko kuća!