Džinguliranje je neka (bilo kakva) vrsta ponašanja koja ne odgovara nekom drugom koji to ponašanje posmatra.
Ako se neko hvali nečim što nekoga drugog nervira ovaj će mu odbrusiti da se previše džingulira i da će dobiti po pičci.
Možete na primer nekome da objašnjavate Ajnštajnovu teoriju relativiteta, ali ako vas taj neko ne razume reći će vam da se džingulirate jer ga izuzetno nervirate.
Možete nekoga iz najbolje namere da posavetujete šta da radi u nekoj situaciji, ali ako taj neko proceni da vi lupate gluposti reći će vam da se ne džingulirate već da pomognete konkretno. (Recimo sa sto evrića)
Ja lično ću da se malo, ali samo malo džinguliram u primeru.
Prosto sam se iznenadio da niko do sada nije definisao džinguliranje iako je to stari ruralni sleng za koji mnogi od vas znaju. Znači da sam među hiljadama izraza našao onaj za koji se niko od vas nije setio. Znam da će mnogi pojesti svoja jaja, ali šta ja tu mogu.
Prosto sam oduševljen svojom intuicijom da u pretragu ukucam baš džinguliranje.
A sad dosta sa mojim džinguliranjem.
Red je na vas da me ocenite,
ali nemojte da mi se džingulrate.
Znate na šta mislim.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.