
Kad 20 minuta nakon što ste napisali definiciju, istu možete pronaći preko Google-a.
Dakle, Google u roku od 20 minuta, ukapira da je došlo do promjene na sajtu i uvrsti novonastale promjene u svoju bazu na osnovu koje se vrši pretraga.
Uzmite neku definiciju stariju od dvadesetak minuta. Kopirajte neku frazu iz nje u polje za pretragu na Google-u, i stavite to pod navodnike da biste dobili samo one rezultate gdje se susreće tačna fraza, u onom obliku u kom je navedena. Vrlo vjerovatno ćete odmah dobiti definiciju sa Vukajlije kao rezultat.
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.
Bravo i za tebe i za Google!