Na jednom kraju malo veća, ali ipak većim delom ravna. Obavezno mora da ima čvor. Na svakoj petoj do desetoj dasci mora biti sklon ispadanju. To etno daskama daje autentičnost, jednako kao i tikve koje se kače na zid etno kuća. Obavezno moraju da se lakiraju uljanim lakom, visokog sjaja, jer tako postaju slikjive i pristupačne fejzbuku i tako se naglašava njihova etno šara.
Etno daska je obavezan deo turizma. Ako je nemate, onda niste vlasnici etno sela, nego motela.
-Znaš gde moźeš da odeš za vikend? Mi smo bili u Etno selu Zaplugovićima, Mirljanova koliba. Baš sam se odmorila od stresa.
- Znam Mirljana, pre dve godine je dobio u kompezaciji neke škart daske, pokušavao da ih uvali mom mužu. Nije imao gde da ih drźi, pa ih odneo na selo. Eto, lepo ih je iskoristio.
- Ne verujem da je to isti čovek. Ovaj ima autentične, stare kućice. Samo ih je lakirao da im vrati sjaj.
Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.
Status Magazin · April 2009.
Fino.