Реч коју између девојачког и мужевљевог презимена стављају жене које су на време побегле из ове бедаре и свој спокој пронашле у некој од земаља у којој наша дијаспора чини позавидан проценат становништва.
Ушушкане у трослојне новчанике добростојећих им мужева, њихов посао домаћ'це им оставља довољно времена да направе профиле на свим друштвеним мрежама и остваре контакт са породицом и пријатељима које су оставиле без трунке гриже савести и убеђују их како је и преко океана лоше стање, али ће ваљда у што скорије време успети да дођу кући, јер их носталгија вуче.
Вуку оне нас. За нос.
Толико их дуго нема, да су морале да ставе ЕХ (бивше) презиме после садашњег, јер су толико остариле и толико дуго нису долазиле да су их људи одавде заборавили.
Оне нису онај тип родбине у иностранству која ће ти слати паре кад ти затреба. То је тип родбине која ће ти слати слитке са Мајами бича и торња у Сијетлу са поруком типа БАКО, ВИДИ КАКО СУ ТИ УНУЧИЋИ ПОРАСЛИ, ЕВО ПИТАЈУ КАЋЕШ МАЛО ДОНАС, ЗАЖЕЛЕЛИ СЕ БАБЕ, ИАКО ТЕ НИКАД НИСУ НИ ВИДЕЛИ. АЈ УЗДРАВЉЕ И МОГЛА БИ НЕШТО ДА ИМ ПОКЛОНИШ ЗА КРШТЕЊЕ. ПОЗЗ И ЦМОК
Баби остаје само да плаче, подели земљу пре но што одапне и наручи коју песму за ћеру у Џексновилу на Коперникусу.
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.
Bogami, nije to samo van dijaspore, ima ih i ovde koliko hoćeš. Malo-malo, pa vidim ovu pojavu na fejsu.
Plus, lepo napisano :)
Tаачно, тачно.
Хвала ;)
I baba je je EX devojka.
A kako bi bilo da u naslovi vežeš EX prezime i EX prebivalište?
To je već previše. lol
DELI ZEMLJU, BABA!!! +
Исхејтвана неоправдано дефка је ова!