Prijava

Dakle, ova temu otvorih za one ljude koje zanima značenje neke reči, a ona nije definisana ili je definisana traljavo, pa je ostala neobjašnjena. Mislim da bi ovako nešto doprinelo popularizaciji slenga koji je na samrtoj postelji na sajtu, dok ga je u svakodnevnom govoru sve više. Sigurno svakog zanima značenje ili poreklo neke reči, a nema koga ili gde da pita. E pa, vratimo se malo poenti sajta i koristimo pogodnosti koje pruža.

Kada neko postuje reč koju ne zna, autor koji zna mu odgovori definisanjem pojma i ostavi link ovde.

Mene na primer zanima otkud reč ridžovan, od čega je izvedena. Značenje znam, ali me zanima poreklo izraza.

Риџа ти је онај камен са калдрме. Контам да је Риџован нека врста мушке "камењрке" тј. кураве, што кондуктери уистину и јесу. Можда неко може дати боље објашњење.

Hvala Dane, ima logike. Da nema tebe umrla bi mi tema. :)

Да мене нема умрли би многи, синак :)

Како је настала већина сленг израза за орално задовољавање, илити: пушење курца? Типично ме интересује израз "блајвити" (од именице "блајв") и "сафтати" (од ко-зна-чега).

Зашто се баш баца Порториканац? Што не Хаићанин? Кубанац? Откуд овај израз и зашто је толико дојајан?

Пеки, блајв ти је готово сигурно настао од замене за лизање, тј. "блајза" што имаш описано у мојој дефиницији "блајзнути". Лизање, пушење, исти курац, од блокова преко Дорћола до Котежа израз је само еволуирао, нема ту неке велике полемике, то је то.

А што се "сафтања" тиче ту имам више теорија, бојим се да нисам зантре довољно да разглабам о свима детаљно сад....

Кул.

Мени ово за сафтање увек звучи као "кусање". Бемлига што.

Држава Порторико има највећа испарења природног гаса. Порториканци удишући то (преко респираторних путева, ћелијског дисања, крви, па до коже) избацују најштетније материје знојењем... Зној има крактеристичан мирис(смрад) који би ми тешко поднели... Но они су се навикли. :)
Јесам ли помогао?

wojtek

Зашто се баш баца Порториканац? Што не Хаићанин? Кубанац? Откуд овај израз и зашто је толико дојајан?

Зато што у већини старијих америчких филмова "вајфбитер" најице илити гилиптерке носе углавном порториканци, као главни ликови. Логично је да баш они не морају да се скидају да би се "Запрали", па је израз зато такав и стар је милион година. Ајмо даље.

Како је настала већина сленг израза за орално задовољавање, илити: пушење курца? Типично ме интересује израз "блајвити" (од именице "блајв") и "сафтати" (од ко-зна-чега).

Blajviti,ili blajvati je,verovatno nastalo od engleskog "blow",a saftati....jebem li ga...mozda zato sto im ide pljuvacka,tj.saft dok ga blajve:)

Аксене, ае паљба, ко је тебе шта питао лололо

Nije li saftanje nastalo od reči saft? Ono, kad nešto pusti saft prilikom termičke obrade, a u ovom slučaju oralne?

Извини, је л ово рубрика ''питајте данкана''?
Препусти онима који знају да одговоре... Немој ширити лажне дезинформације.. :)

Дане, Гамби, нашао сам ову дојајну дефиницију која објашњава како су риџовани добили име. http://vukajlija.com/ridza/5930

Настало је из Нигрутиновог стиха" Сафт, сач и цеђ" кад јебе неку рибу... Али сутра ћу објасним детаљно.

Захваљујем!

Теорија што се тиче "сафтања" - на немачком "зафт" (saft) значи сок. Па оно, сисати курчев сок. Јеботе, колко ово гадно звучи.

Настало је из Нигрутиновог стиха" Сафт, сач и цеђ" кад јебе неку рибу... Али сутра ћу објасним детаљно.

Ја сам ово чуо много пре Нигрутина.

Аксене, МРШТЕ! :))))

Јогурте, ти си цар! Јебем те у слатко тек пунолетно дупенце лололо

сафт је као сос неки прелив тако, не знам откуд ми то али такој је. коме је пало на памет сафтање ко ће га знати. ето. аањао шо је мени досадно

ЈА рекох, Војо дима много теорија, где се баш за то уфатисте сад кад не могу да пишем...