Brđani vs. ravničari

  1. Da, al' na nekoj drugoj temi ;)

  2. Најдепресивнији град у региону -.-

    http://sites.etleboro.com/files/photo/4703_Subotica,%20Srbija.jpg

    Ал' сва срећа па у комшилуку има доста брђана, те преовладава тај менталитет. :D

  3. Sve ravničare pozivam na svečare kod mene danas. Uz vino, pečenje i torte razne sorte, veselićemo se dok nas sluge, brđani, budu posluživali.

    Ajde srećo objasni ljudima zašto slaviš brđansku slavu :))
    A kada doživiš dan da te brđani poslužuju javi mi pa da na sopstvenim leđima donesem neku Bosansku planinu u Vojvodinu.

    PS: Brdo jebe!!!!

  4. brdo ne jebe, jer je srednji rod, tako da tišina ;)

  5. Како се рачуна Фрушка Гора?

  6. Ne dele se slave na ravničarske i brđanske :)

    Bogami, reduše neke iz okoline Banja Luke zaviše 150 sarmi, napraviše kolače, salate, pite one brdske, torte slatke i slane, svaka im čast. Došle u ravnicu da se udaju, šta će jadnice tamo u brdu, ni kučeta ni mačeta, go kamen.

    Mama, ja i omica smo samo štrudle umesile i rezance sa makom, to brđanke ne umeju :)

    Pa dok se večeras budemo veselili uz tamburaše, one će gostima točiti vino i smeškati se, puštajući da ih vojvođanski derani štipnu za obraz :))

  7. brdo ne jebe, jer je srednji rod, tako da tišina ;)

    U pravu si skroz!
    Ali bitno je da možemo jebati ravnicu , jer ako se ne varam to je ženski rod a vrlo dobro znamo šta se radi sa žemskima.
    http://www.galaksija.com/planeta/piramida/Bosanskapiramidasunca-brdoVisocica.jpg

  8. Како се рачуна Фрушка Гора?

    Računa se kao prva pomoć protiv depresije i tračak nade da će Vojvodina jednoga dana postati brđanska zemlja kao i svako normalno mjesto u regionu.
    Razmisli malo zašto je drug Tito naselio vojvodinu Bosancima...

  9. Bogami, reduše neke iz okoline Banja Luke zaviše 150 sarmi, napraviše kolače, salate, pite one brdske, torte slatke i slane, svaka im čast. Došle u ravnicu da se udaju, šta će jadnice tamo u brdu, ni kučeta ni mačeta, go kamen.

    Mama, ja i omica smo samo štrudle umesile i rezance sa makom, to brđanke ne umeju :)

    Pa dok se večeras budemo veselili uz tamburaše, one će gostima točiti vino i smeškati se, puštajući da ih vojvođanski derani štipnu za obraz :))

    Naravno katija naravno pa neće valjda ravničarke motati sarmu , mislim ipak tu treba imati malo mozga a bojim se da se taj organ suši u ravnici zbog ustajalog vazduha.
    :šalje 3 kese planinskog vazduha: (eto da bar slavu proslaviš kao svaki normalni brđanin a ne uz neke usporene tamburaše )

  10. brate ja kad sam bio za kraljevo juče prespavao sam put da ne gledam brda, povraćao bih da jesam, a vazduh sa brda nije planinski :P

  11. Došle u ravnicu da se udaju, šta će jadnice tamo u brdu, ni kučeta ni mačeta, go kamen.

    Cak u Banat morala da bega da se odade:)
    Ravnicari rulz. Srem, Banat i Backa tri srca jebacka.:)))

  12. Ali bitno je da možemo jebati ravnicu , jer ako se ne varam to je ženski rod

    Мени је битно да поред тога што је женског рода да је и људског рода. Стварно не могу да замислим како се то уопште ради са равницом или планином. Чуо сам за зоофилију, и дендрофију (кад се неко ложи на дрво), али за планинофилију и равницофилију још нисам.

  13. ma ovaj kbo se loži na ravnice ali neće da prizna :D

  14. Kad su došli brđani u našu ravnu Bačku, polupali pločice u kupatilu u napuštenim meštanskim kućama i vezali unutra koze, koje su poveli za sobom :)

    Kad je moja omica iznela pomorandže, oni se zgledali pola sata, njima je jedino šljiva bila poznata :) Nisu znali da to treba da se oguli, nego onako, sve sa korom grizli.

    Godinama smo ih kultivisali i pokušavali da im objasnimo da ne teraju krave kroz naše cvetnjake i da kravlju balegu moraju da očiste, a ne da gacaju po njoj :)

    Kad moj dida prođe autom kroz selo, brdski dečaci su trčali za njim, oduševljeno, kao oni klinci što viču "ponovo radi bioskop".

    Onda im on kupi sladoled, a oni taj doživljaj prepričavaju danima i pamte ga kao najlepši trenutak detinjstva :)

  15. Ми деремо шљиву и набијамо равничарске цаве. Истовремено.

  16. Kad su došli brđani u našu ravnu Bačku, polupali pločice u kupatilu u napuštenim meštanskim kućama i vezali unutra koze, koje su poveli za sobom :)

    Ako je tako kul u ravnici odkud onda napuštene kuće ???

    Kad je moja omica iznela pomorandže, oni se zgledali pola sata, njima je jedino šljiva bila poznata :) Nisu znali da to treba da se oguli, nego onako, sve sa korom grizli.

    Godinama smo ih kultivisali i pokušavali da im objasnimo da ne teraju krave kroz naše cvetnjake i da kravlju balegu moraju da očiste, a ne da gacaju po njoj :)

    Ovo prepričavaš iskustva kada ste doselili tamo ili...?

    Onda im on kupi sladoled, a oni taj doživljaj prepričavaju danima i pamte ga kao najlepši trenutak detinjstva :)

    Griješiš opasno , najljepši trenutak svakog brđanina je kada mu ravničarsko djete dođe u goste i pogubljeno ga upita a šta je ono tamo pokazujući na BRDO.

  17. Ako je tako kul u ravnici odkud onda napuštene kuće ???

    Stare meštanske kuće, koje su domaćini napustili jer su sagradili veće i lepše, a te istrošene dali brđanima, koji su trbuhom za kruhom došli u našu ravnicu :)

  18. jaooo pa ti živiš staroj trošnoj kući :(((
    bolje da si ostala na brdu :P

  19. Jebo te hamburger, jebla te pica.
    Dođi na planinu, jebla te ravnica. :)

  20. Ja se ne bih prepucavao, samo ću ponekad izbaciti neku sliku...
    Evo malo zime...Ah da, sankanje u ravnici? Ne ide...
    http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v939/93/13/1601869257/n1601869257_1989738_1444.jpg

Rekli o sajtu

Vukajlija, lijek koji je potisnuo iz upotrebe Edronax, Zoloft, Prozac, Aktivin H i ostale antidepresive. Nuspojave su: grčevi u trbušnim mišićima, suzenje očiju, ludački osmjeh i lako se navući na njega.

Psiholog · 20. Februar 2011.