Prijava

Hahahah koji primer. Fut fetiš u škole!

Ајде, типа, овако:

Изујеш труперке, онда си бос. Скинеш и чарапе, дефинитивно си босији. :) А? А? А?
Исто важи и за го. Кажеш тетки ''Немој да се шеташ гола по кући, плашиш људе, јуче си била макар у брусу, данас си гоља, па ти сисе висе''. Цуце буце.
Нем? Дође ти ортак и види тетку голу и занеми. Он је нем. Дође други ортак, шокира се још више, постане немији од првог.
Слеп, па јебемлига, ако хоћеш да дочараш колики је неко слепац. Нпр. ''Брате, ај што сам се ја заљубио у ону габорку, то је океј, слеп сам и то признајем, ал' ти си дефинитивно слепији кад си бацио око на ону гробину''. А може и буквално. Изгубиш 80% вида и дефинитивно си слеп. Сутра кад дође до 90%, факат си слепији јебеммумиша.

А? А? :) А?

:)

Али ово никад неће имати реалну примену, ни у свакодневном говору, а ни у књижевном језику. Нико неће изговорити: "Е, да си видео Марета кад је снимио Јоцину тетку, био је још немији него Боле ономад". И ово што каже Пешкир, за "најбосији"... Неки придеви су једноставно елативни (верујемо ФМН), а што пре признаш себи ту чињеницу, лакше ћеш да је преболиш. :Д

Океј, пронашао си пример за "најбосији", 'бем те луда...

Али и даље остајем при томе да у језику неће заживети ови облици.

Нико неће изговорити: "Е, да си видео Марета кад је снимио Јоцину тетку, био је још немији него Боле ономад".

Што, баш је кул. :)

Ja tripujem da bi Jeti bez carapa bio "najbosiji" posto ima najveca stopala.

Ne mere se biti bosiji i najbosiji, il' si bos ili hadzija - nema trece

Хм, ондак употребну вредност има и ово: Мој шешир је розији од твојег.
А? :)

JA sam bez komparativa i superlativa, ne postoji ništa superlativnije od mene :p

Хм, ондак употребну вредност има и ово: Мој шешир је розији од твојег.
А? :)

То већ може без проблема.

Ово:

http://images2.layoutsparks.com/1/155921/fairytale-love-pink-colour-31000.jpg

је розије од овог:

http://images2.layoutsparks.com/1/203702/pink-fairy-plain-colour-1.jpg

Не? :)

Јест. :) Хм... А браон?

frnjii nisi slusao na casovima srpskog, pricala je Sima, ako se dobro sjecam ovakvi pridjevi se nazivaju apstraktni pridjevi

A kako bi se definisao komparativ od slep? Ili superlativ?

A kako bi se definisao komparativ od slep? Ili superlativ?

apstraktni pridjevi imaju samo pozitiv.

Ма, прекини с тим апстрактним придевима.

Koliko se sećam iz srednje, mislim da smo pominjali da se zovu elativi, a sad vidim i na nekim forumima...

Зашто не би постојао облик ''труднија''? Данас си закачила, за месец дана си трудна, за шест месеци труднија.

hahahhah hahhahhha hahaaa hahha i reče ti i osta živ?

лол а кад ти пукне водењак онда си тетратрудна

Čitam i ne verujem kakva trolčina je ovaj Džimi. Jasno je i njemu da pridev trudna (trudan ne postoji jer je atiteza) označava stanje a ne stepen istog. Dakle možeš biti trudna ili ne. Nikako malo trudna ili puno trudna. Žena koja nosi trojke je trudnija od žene koja nosi blizance? Glupost. Trudna je i jedna i druga. Nije razlika u intenzitetu već u kvalitetu. Velika i mala trudnoća imaju svoj pridev "velika" i "mala" i to je to.

Nag ne može biti manje ili više nag. Nag je jednostavno nag, i nema dalje.

Ono što pokušava da dokaže Džimi da je neko više nag ako je duže nag je stvar njegove tvrdoglavosti i želje da ispadne po njegovom, a i njemu je jasno da se radi samo o trajanju ali ne i o gradaciji prideva.

Neverovatno je uporan da ispadne po njegovom. Napisaće još hiljadu postova, sa još primera i "dokaza". Čudo !....