Prijava

e taj stormo! jel čemu?

Ne znam pojma, nisam odgledala još, pašće ovih dana, kad Hefest da svoj amin.

idem da spavam u slavu hefestovu; i milica je ovjerila temu dakle vjernici ne bojte se!

Nek ti Hefest u snove pošalje kečap blagorodni!

ЈА ХЕФЕСТУЈЕМ!!1

Nek se u ranu zoru probudiš okupana kečapom osvećenim lolo

ХЕФИСТ ФАК

Ne dajte da tema zamre!

Šta je to hefest?
Mico, imaš pvt.

Očitaj 3 hefestasa i 2 hefestije da okaješ grijehe, Vučice.

Šta si joj poslala u pvt?

Pezose, jesi ti iz gradića?

Nisam, gore sa brda sam, u gradiću je sirotinja!!
Jes ti iz PZ$??

Sad videh ko je zapravo hefest. To je onaj koji je bog vatre i zanata један од синова Зевса и Хере у грчкој митологији.
По једном од митова, пошто се умешао у свађу родитеља, Зевс га у гневу баца са Олимпа на земљу. Том приликом Хефест постаје хром. По предању пао је на вулканско острво Лемно.
У Хефестовој надлежности били су занати. Он је направио боговима дворове од бронзе, скиптар и егиду Зевсу, сребрне лукове Аполону и Артемиди, накит Афродити. У Илијади је описано како је на Тетидину молбу сковао ново оружје Ахилу. По Хесиоду, Хефест је од земље направио прву жену Пандору, а по Зевсовом наређењу приковао Прометејa на кавкаску стену. Тај мотив је употребио Есхил у трагедији Оковани Прометеј.
Оженио се Афродитом, богињом лепоте и љубави. Једном ју је ухватио на делу у прељуби са Аресом. Ухватио их је у невидљиву мрежу и позвао све богове за сведоке неверства. Тај призор, међутим, код богова изазове смех. Ову епизоду испевао је у Одисеји слепи певач на двору краља Алкиноја.
Pročitala sam jednom, ne mogu tri puta da ne spemujem. :)

PZ$
Tamo gdje je sirotinja.

Sa koje wikipedie si ovo kopirala?

PZ$
Tamo gdje je sirotinja.

Sirotinja i Hrvati. Hahah.
Ne ozbiljno odakle si?