Veoma jasan vid izražavanja u kome je šamarčina najistaknutija stilska figura.
Tek kad me je zalepio spoljnom, shvatio sam šta mi je do tad govorio!
Komunikacija tela sa spoljnjim svetom metodom nepodnošljivog vonjanja, koje samo što ne progovori. Atak na čulo mirisa, koji pritom štipa za oči i predstavlja poslednji vapaj za sapunom. Obraćanje organizma nosiocu, alo još gore, okolini, da je krajnje vreme da se baci tuš.
- Sandra, čujem da si izašla sa Slavkom sinoć? Hoće li biti štogod?
- Ne verujem, Mici, po govoru tela bih rekla da nema ništa od toga.
- Ih, pa ko još gleda govor tela? Možda je samo stidljiv.
- Ma smrdi kao zmaj, tupsone. Sve moram da ti crtam.
Најефикасније га примењују смелији мушкарци при упознавању са згодном девојком, када јој приликом руковања кажипрстом проџарају по длану.
-Хоће рећи: Би ли хтела...
Прдеж. Голуб.
- Ко удара тако позно?
- Спавај, бре. Рек'о сам лепо да се пасуљ не спрема кад деда навраћа.
Razlog zbog koga se sa nekim neverovatno dobro slažete u krevetu, a čim progovorite hvatate se za vrat. Takodje, najjači adut žene koja nema ništa drugo da ponudi. Svi vole dobru ribu!
Situacije u kojima smo prinudjeni da improvizujemo pravi govor, uglavnom da ne bi svi prisutni znali o cem je rec.
Kada te otmu teroristi, i bace na pod vezanog preko usta, svom spasitelju odacete broj zlobnika namigivanjem ili tikovima glavom ili nekim drugim delom tela. Ko nije sam iskusio nek pogleda bilo koji od 50 James Bond filmova.
Maternji jezik svih životinja.
-baš je sladak...a što je tako podvio rep i nakezio zube?
-pa kaže da mu se ne sviđaš i da mu ne prilaziš inače će morati fizički da reši problem.
Ovaj način govora se obično koristi kada dođe do kraha verbalnog sistema komunikacije.... U tom slučaju reči zamenjuju pesnice i kolena, a kao pomoćno sredstvo komunikacije koristi se bilo koji oštar ili tup predmet. Ovakva vrsta komunikacija je karakteristična za muškarce svih životnih doba, koje imaju urođen gen netolerancije, a neretko se pojavljuje i kod žena koje boluju od povišenog nivoa histerije u krvi.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.