Искорењен одговор на телефонски позив. Сада када имамо мобилни и знамо ко нас зове, лепеза начина јављања на исти је далеко крцатија варијететима. Додаћемо пет.
1. -Да? (тихо стидљиво јављање)
2. -Молим?
3. -Где си љубави? (видели смо да нас зове наш драги партнер)
4. -Шта је бре било, матер ти... Шта ме опет зовеш? (видели смо да нас зове наша бивша партнерка)
5. Татататира! (напокон нас зове пријатељ с којим се нисмо чули дуго)
Прва реч коју особа која је управо одјурила из читаонице изговара након изласка из исте.
Мртва тишина у читаоници, чује се само како време тече. Одједном заносна плавуша у реду до прозора одмиче столицу од стола, граби руком мали електрични уређај који је изненада пореметио тишину својом ненормалном вибрацијом и креће хитрим корацима ка вратима. Тек што је отворила врата притиска палцем дугме на мобилном:
- "ХАЛО!!! Еее, извини, у читаоници сам учим!!! Аха..."
Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.
Status Magazin · April 2009.