
Искорењен одговор на телефонски позив. Сада када имамо мобилни и знамо ко нас зове, лепеза начина јављања на исти је далеко крцатија варијететима. Додаћемо пет.
1. -Да? (тихо стидљиво јављање)
2. -Молим?
3. -Где си љубави? (видели смо да нас зове наш драги партнер)
4. -Шта је бре било, матер ти... Шта ме опет зовеш? (видели смо да нас зове наша бивша партнерка)
5. Татататира! (напокон нас зове пријатељ с којим се нисмо чули дуго)
Прва реч коју особа која је управо одјурила из читаонице изговара након изласка из исте.
Мртва тишина у читаоници, чује се само како време тече. Одједном заносна плавуша у реду до прозора одмиче столицу од стола, граби руком мали електрични уређај који је изненада пореметио тишину својом ненормалном вибрацијом и креће хитрим корацима ка вратима. Тек што је отворила врата притиска палцем дугме на мобилном:
- "ХАЛО!!! Еее, извини, у читаоници сам учим!!! Аха..."
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.