
Kad je "imati simpatiju" preraslo u "imati decka", decaci su sa ovim recima prilazili devojcicama i to bi znacilo "Hoces da se setamo i drzimo za ruke i poljubimo u usta?", devojcice bi cesto, kao duhovito, odgovarale: "A kuda?" A i sama fraza vec naglasava da nikada ne znas kuda to moze da odvede.
izraz koji je bio glavna fora nekada kada se deca u osnovnoj skoli "muvaju".Verovatno da nijedno dete ne bi znalo da definise zasto se kaze "da podjemo" ali cista decija ljubav i ne trazi objasnjenja osim u slucaju kada decak pita devojcicu da "podju" a ona mu kaze"vazi,do trafike" pa on ostane onako zbunjen pokusavajuci da shvati sta se upravo desilo :)
Izraz koji se koristio kada decak i devojcica (najcesce u nizim razredima osnovne skole) hoce da se "smuvaju". Bio je popularan 90-ih, kada sam ja isla u osnovnu skolu, ne znam kako se to danas kaze.
-Svidja mi se Marija, pitacu je kod Ivane na rodjendanu da podjemo...
-Joj, pitao me Nenad da podjemo, sta da mu kazem?
Убедљиво најглупљи начин да дате девојци/девојчици до знања да хоћете да будете заједно , ма колико то "бити заједно" смешно звучало у основној школи.
Најневероватнија појава је била да то ником није било ни мало чудно у то време , тих деведесетих година.
Често су се дешавали неспоразуми услед вишефункционалне природе тог питања.
-Мајо , оћеш да пођемо?Оно , ја и ти?
-Где да пођемо?
Izraz iz žargona mladih koji je vremenom izbačen iz upotrebe a koji predstavlja pitanje muškarca upućeno devojci sa kojom bi želeo da bude u ljubavnoj vezi, na koje devojka može odgovoriti potvrdno ili odrično.
To je dobar i pristojan način da se sazna da li neka devojka hoće da bude sa dečkom u vezi, s' obzirom da današnje cure ni same ne znaju šta hoće, po principu Je***e bi se, ali da im ne uđe! Tako i muškarci ne bi bili u nedoumici - da li da poljube curu ili ne, pa i ne bi bilo potrebe za davanjem lažnih signala, znakova ( koje cure naravno (ne) daju), samim tim, ne bi dolazilo do nesporazuma jer ukoliko dečko pogrešno shvati i nešto pokuša ,a cura ga ispali, ona je tu da uvek kaže da je on taj koji je pogrešno shvatio i da ona u stvari neće ništa sa njim! Ovako oboje znaju na čemu su i tako lepo sami sebi ozvaniče početak veze. A i logično je, ako jedno drugom kažu da iz nekih razloga raskidaju, što je nepisano pravilo da se kaže, zašto ne bi postojala reč više koja bi označavala i početak te veze?!
Naravno, tu je bila i prisutna dobro poznata fora (pre će biti mit) za taj izraz:
DEČKO: Hoćeš da pođemo?
DEVOJKA: (sva uzbuđena i srećna) Hoću!
DEČKO: Pa 'ajmo onda do prodavnice!
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.