
Načitani i obrazovani ljudi, sa gomilom manje ili više korisnih podataka koje ljudima služe kao osnov za sprdnju sa istima, sve dok im ne zatrebaju za nešto, recimo neki debilni kviz.
Voditelj: Koje je najdublje jezero na svetu?
Učesnik: Hmmm... (češka se, migolji)... zatražio bih pomoć "prijatelja".
Voditelj: Koga želite da pozovete?
Učesnik: Mog "dobrog druga" iz škole, čovek je hodajuća enciklopedija...
Čovek koji zna sve.
Kada je i kako umro Napoleon, ko je prvak sveta u boćanju, ko je dobio nagradu za najbolju žensku ulogu u pornićima, koji je glavni grad Tunguzije, kolika je prosečna dužina crnačke kite, kojom rukom je drkao Tito, koliko kita je popušila Marija Antoaneta...
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.