Hrkanje

МаријанаП 2008-11-12 12:55:03 +0000

Чак се и онима који за себе тврде да никад нису хркали или не тренутно не хрчу сигурно некад десило да захрчу а велика је вероватноћа да ће им се, у неком тренутку у будућности то десити. Као што се људи разликују по боји косе, боји очију грађи или нечем другом, тако се разликују и по начину на који хрчу.
Начин хркања може да се подели у две основне категорије:
- класично хркање и
- хркање са гласним издувавањем ваздуха после основног хрка.
Класично хркање настаје када приликом удаха у сну ваздух наилази на препреку. Налик је на "котрљајуће р" у комбинацији са гласом "х".
Ово друго хркање настаје када се после завршеног удаха са хрком усне споје и кроз њих је чује једно "ПУХ" за нијансу тише од главног хрка.
Обе ове категорије затим могу да се поделе на по звучности и то на:
- изузетно јако (иде чак и до 85 децибела што је равно буци у прометној улици);
- јако;
- осредње и
- слабо.
Треба напоменути да "веома слабо" хркање не постоји.

0
26 : 1

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.