
prva igica za fiksne telefone kod nas. cilj je bio osloboditi hugolinu (shatro hugova riba, a kasnije izraz za ribe sa spicastim ushima) putem ciste srece. u pocetku su bile 3 igrice (lijane, noj i hugokopter) koje su se davale deci na osnovu broja godina (jelte dete od 11 god ne moze da vozi hugokoter) i svako ko je ucestvao je dobijao iste nagrade. Sve se zakomplikovalo kad su poceli da dele nagrade u zavisnosti od broja poena gde je nintendo 64 dobijao onaj ko predje 2000 poena (jednino moguce u hugokopteru), pa su tako deca uporno zvala misleci da ce bas oni dobiti a ono.....action man privezak za 1250 poena na lijanama.
Jedna veoma iritirajuca cinjenica je bila da se prijavljuje gomila glupe dece, kao i dece sa mnogo zakasnelim reakcijama koje su pritiskale brojeve brzinom nadrogiranog lenjivca, praveci frustracije kod dece koja su tada znala da igraju igrice a nisu mogli da dobiju vezu. Takodje igrica ce ostati upamcena po optimistima koji su zvali sa telefona sa kruznim brojcanikom i uzalud pokusavali da skrenu noja, dok je voditeljka se pravila luda i kao "bice boje drugi put, sada nismo imali srece"...
-Zdravo ko je na vezi?
-Nikola
-Cao Nikola, koliko imas godina?
-8
-Divno. Ocemo da idemo na lijane?
-Ne, ja bi hugokopter!!
-ahm...ovaj....hugokopter je u kvaru, ali mozemo na lijane..
-necu lijane hocu hugokopter!!!!
-dakle idemo nikola...(krece igrica,naravno lijane)
-Nikola stisni 6.....Nikola....Nikola.......tu tu tu
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.