
Израз који се користи у случајевима када останете без аргумената, али хоћете да ставите неком нешто до знања и да напокон све доведете пред свршен чин, односно да однесете победу у конверзацијском дуелу.
- Ћале, размишљао сам нешто. Иде ми ова гитара, а факс нешто тешко, баш тешко.
- Добро, и?
- Па, ако бих морао да држим тезге по граду требаће ми опрема, која није јефтина.
- Колико пара?
- Око 1000 евра.
- (Креће прича о томе како је он пропао док је свирао хармонику, и како никад није хтео да свира за паре, па му се на крају то смучило и почео је да их узима где год стигне).
- Али, ћале, није исто свирати хармонику и гитару! Ја не могу са гитаром да одем на свадбу, да одсвирам форшпил и да добијем тих сома евра!
- И на плоту пише сладолед, па не можеш да га лижеш.
- (У том тренутку одмахујем главом, и размишљам о врло сличној експресији)
- Знам ја на шта си ти мислио. Сунце ти јебем калаисано!
- Нећеш ти добити од мене ни ту пичку на плоту, а камоли што ћеш добити да је јебеш. Вуци се у собу на учење и да ми не излазиш без вечерњег рапорта!
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Matori ga posl'o u Čibenik :)
Lepa konverzacija u primeru a i sama defka dobro odrađena.
lep +
Zahvaljujem :)