
Део славског тропара отпеван на дан празника; чиста и милозвучна композиција давних времена.
Међутим, теби обично у њеном јутарњем спеву још увек није до живота, након испијеног чабра црњака са фамилијом и пар килограма усољеног меса. Уфитиљен од свих благодати које једна домаћинска слава може да пружи, стојиш на ногама само због кума који те држи за раме приликом сваког понављања ове свечане молитве. У магли шапата и одјека, чекајући завршетак церемонијала, повремено чујеш реченицу, то божанско стихоклепље које измами осмех на лице, оно што се јави као просветљење, којекакви духовни зов, или ипак само као једина вредност која је тобоже у теби преостала..
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Минус, не толико теби лично, него досадни сте већ са том културом опијања сваким поводом.
Hvala na čiatanju.
Nusmi dabome, kao sto je istaknula cenjena Vulajklija, deco, jebem li vam kulturu retardiranu, i opijanje, i dgoreraska sranja, i igrice, i terajte mi se vise u kurac.
Опусти се мало, први пут сам на сајту написао нешто о алкохолу и одма је то пропагирање неких декадентних вредности. Овде смо да се зајебавамо, успут упознамо нова искуства, не да попујемо једни другима.
А што се тиче културе коју здушно помињеш, она је најпрецизније описана твојим коментаром.