Izgoreo ko Moskva

cornelije 2013-10-08 22:20:46 +0000

Спаљено, нешто врло угљенисано. Најчешће се каже са храну која је попримила више угљеника и одстојала у шпорету дуже на ватри.
Наиме, израз је настао приликом Француског напада на старију браћу. Наполеон је 1812. године кренуо на Русе и Москву, али када је дошао до капија града и ушао у њега, све је било запаљено и изгорело. Руси су у повлачењу спалили град да Наполеон не би могао да се части руским плодовима и тиме му пожелели леп боравак у Мother Russia.

1: Мама, шта има за јело? Мртав сам гладан.
2: Има печен кромпир и једно пиле. Погледај у рерни.
1: Одлично! (одлази до рервне)... Шта је ово бре??
2: Да видим... Добро сине, мало је изгорело, само скинеш то црно и јестиво је. Па нисам стигла, прала сам ти прљаве чарапе! Ајде узми, може да се једе, не знам шта сад извољеваш!
1: Ма какве чарапе кево бре! Ово је изгорело ко Москва, зајеби, дај паре да купим неку пицу.
2: После немој да се чудиш што си хронично уморан од факултета, само једеш та срања. Снага на уста улази!

5
16 : 1
  1. Ђеси корнелије краљу. +

  2. ево, немам идеје ових дана

  3. ma, ni mali nije lud lolo +

  4. Свиђа ми се израз. +++

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.