Подврста Светог грала, може се поредити са фонтаном младости.
Одавно се у предањима наших старих крије легенда о чудноватом народу далеког Истока и њиховим обичајима. Ту је негде уписано и веровање да трешња која расте у њиховој земљи држи онога који ју је посадио у животу докле год је она сама у животу, то јест докле год има шта да расте из корена. Плод ове божанске биљке није за јело, али су се од латица некада кували чајеви за хемороиде, против жгаравице, пролива, опадања косе, а укомбинован са раствореним хитином свилене бубе, омогућавао је величанствену ерекцију.
Столећима касније, ово чудо које је некада било привилегија најславнијих шогуна постаје ништа друго до узрок сукоба бројних пензионерских еснафа, и било какав слободан промет или, не дај Боже бесплатно растурање међ' грађанством, доводи до уличних ратова са неретко крвавим исходом.
-Милутине, па што јуриш побогу није ти више осамдесета!
-Ћут' бре жено божија, захваљиваћеш се ти мени за двајс' пет година кад будеш кувала онај чај!
-Онај чај Милутине? Па трчи бре јебо те отац шта наклапаш ту?!
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.