
Ono sto stariji muskarci pitaju mladje muskarce uglavnom tinejdzere.
Pitanje koje sledi kad se dva drugara sretnu, posle dugo vremena. U principu - zamenjuje pitanja "Kako si ?", "Kako posao ?", "Kako zdravlje ?" Jer, ako jebe, znači ima devojku, tj. zdrav je, lep, finansijski stabilan.
Ima i varijacija na temu: "Jebeš li šta, al' da nije svoje ? To je zapravo pozitivna gradacija, jer ako jebe i sa strane, tj. ima švalerku, to znači da izgleda baš dobro, zna znanje, ima i kintu i sve ostalo što može da krasi nekog muškarca.
Pitanje koje obično maloj deci i tinejdžerima upućuju stričevi, ujaci i ostala muška rodbina. Po mogućnosti pitaju pred svom ženskadijom, obično na nekim slavljima ili porodičnim okupljanjima. U novije vreme, izraz se odomaćio i u omladinskom govoru, čisto sprdnje radi.
A: Đe si Mića, mlado momče, jebeš li šta?
B: Eh, znaš kako tečo, jebem, jebem, pa promenim ruku, hehe.
A: Ozbiljno te pitam, ako ima kakva udovica za mene, nabaci nešto.
B: Pa koja će sa tobom, viš kakav si k'o tifusar, sav raščupan, uvuci košulju, uljudi se malo, možda i bude denge-denge kad se malo središ.
A: Pu jebem ti, dokle smo mi došli kad omladina uči nas, iskusne jebače, đe ode ova država?
Sredstvo kojim se meri količina objekata koji su bili jebani i koji su trenutno predmet jebanja subjakta ove definicije.
A: B... Jebeš li ti to mene?
B: A... Jebeš li ti to mene?
.
.
.
Pola sata kasnije...
A: B... Jebeš li ti to mene?
B: A... Jebeš li ti to mene?
...
C: Alo, momci jebete li vi što?
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.